Ahd kamera sistemleri fiyatları

Apartman ve site güvenliğini sağlamak, giriş, çıkışları takip edilmek ve apartman sakinlerinin huzurunu sağlamak için kamera ağından oluşan güvenlik sistemi kurmak gerekmektedir.

Bina güvenlik sistemi kurmak için en az 2 kamera gerekmektedir. İdeal olanı ise her apartman için 4 kameradır. Bu sayede apartmana hırsız girdiği zaman kameralardan en az bir ikisine yakalanmakta, ayrıca yüz ve postür konusunda suçlunun teşhisi kolaylaşmaktadır.

Birkaç apartmandan oluşan sitelerde binalara ilave olarak site çevresine de kameralar yerleştireceği için bu satın alam ve kurulum maliyetlerini artırmaktadır.

Bina güvenlik sistemlerinde genellikle Ahd kameralar kullanılmaktadır. Ahd kameralar en az 2’li veya 4’lü olarak satılmakta ve fiyatları dolar üzerinden hesaplanmaktadır.

Apartman güvenlik kamera kayıtları kaç gün saklanır ?

Binaya Ahd güvenlik sistemi kurmak tek başına güvenliği sağlamamaktadır. Kamera kayıtlarının izlenmesi ve saklanması da gerekmektedir.

Kamera kayıtlarının hangi çözünürlükte tutulacağı ve ne süre saklanacağı maliyeti etkilediği için güvenlik sistemi kurmaya karar verildiğinde apartman yönetimi güvenlik kamera kayıtlarının kaç gün saklanacağı konusunda bir karar alması faydalı olacaktır.

Bu konuda kanunlarla belirlenen bir süre olmamakla birlikte apartmanlarda güvenlik kamera kayıtlarının 30 gün civarı saklanması makul karşılanmaktadır.

Ahd kamera sistemleri fiyatları

Ahd kamera sisteminde fiyatlarında dolar üzerinden hesaplanmakta ve kamera çözünürlüğü maliyeti oldukça etkilemektedir.

Ahd kameraları genellikle bina güvenliği amaçlı kullanılan kameralar olup piyasada genellikle 2 MP veya 5 MP çözünürlükte satılmaktadır.

Apartman yönetimi için maliyet çok önemli ise 2 MP olanları tercih edilmektedir.4 kameralı 2 MP çözünürlüklü Ahd kamera sistemleri piyasada 80 dolar ile 120 dolar civarına satılmaktadır.

İnternetten veya mağazadan Ahd kamera sistemi satın alındığında teknik bilgisi olmayan birisinin bunları monte edip kurulumunu yapması olanaksız olduğundan fiyata bu işleri ve sistemin aktive edilmesini de ilave edersek 4 kameralı  Ahd kamera sistemi kurulum fiyatı ortalama olarak 1500-2000 TL civarına gelmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here