Bakıcı kamera sistemi fiyatları

Bebeğinizi yabancı birine emanet ettiğinizde bakıcının işini düzgün yapıp yapmadığını, bebeğe zarar verip vermediğini, uykusunu zamandın da uyuyup uyumadığını, yemeğini zamanında yiyip yemediğini, bakıcının genel olarak bebek ile ilgilenip ilgilenmediğini gözlemlemek için bakıcı kamera sistemi kurmak isteyebilirsiniz.

Böylelikle siz evde yokken evde neler olup bittiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bakıcı kamera sistemi genel olarak bina güvenlik sistemi olarak da işlev görebilmektedir.

Evinize giren hırsızları, siz evde yokken çocuğunuzun eve getirdiği arkadaşları, çocuğunuzun ödev yapıp yapmadığını bu sayede takip edebilirsiniz. Bu kamera sistem sadece bebek için değil hasta ve engelli için evde bakıcı bulundurulduğunda da işe yaramaktadır.

Yaşlılığı veya engeli nedeniyle yataktan kalkamayacak, meramını ifade edemeyecek durumda olan aile bireylerini takip etmek için kamera sistemi kurmak faydalı olacaktır.

Bakıcı kamera sistemi fiyatları

Bakıcı kamera sistemi fiyatları müşterilerin isteklerine göre değişiklik göstermektedir. Bir bakıcı kamera sisteminde genel olarak;

  • Ahd HD DVR kayıt cihazı
  • 500 gb harddisk
  • Ledler
  • Mikrofonlar (En az iki mikrofon tavsiye edilir)
  • Gece görüşü olan kameralar (4 tane tavsiye edilir)
  • Sistemin çalışması için adaptör
  • Bağlantı aparatları  ve döşeme için kablo
  • Bu malzemeleri 1000-1500 TL arasında e ticaret sitelerinden veya güvenlik malzemeleri satan mağazalarda temin etmek mümkündür. Kameraların lensi, çözünürlüğü, diğer malzemelerin özellikleri ve kalitesine göre fiyat 3000 TL’ye kadar da çıkmaktadır.

500 gb harddisk kaç gün kayıt yapar ?

Bu sistemin işleyişinin de bir miktar maliyeti vardır. Kayıt için 500 gb harddisk kullanılırsa harddisk bir ayda dolacaktır.

Eğer bina güvenlik sistemi konusunda tecrübeli değilseniz malzemeleri kendiniz toplayıp kurulum yapmak yerine 300-400 TL ilave işçilik ücreti ödeyip bakıcı kamera sistemi kuran profesyonel firmalara kamera sistemi kurulumu yaptırabilirsiniz.

Sistemde bir sorun olduğunda danışabilmek ve sorunu çözüm üretebilmek adına bu seçenek daha makul görünmektedir. Ayrıca firmalar genellikle kurdukları sistem için 2 yıl garanti vermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here