İş Kıyafetinde Seçiminizi Yapın: Denim Veya Chino

İş elbiselerini seçerken, ideal kumaşı ve dikişi seçmek için giysinin temel amaçlarını ve nerede giyileceğini düşünmeniz önerilir. Hem eğlenceyi hem de işi karıştırmaya gelince, denim ve chino kadar etkili olan çok az kumaş var.

Hedef: Kumaş
Gününüzü ofis içinde ve dışında çalışarak geçirirseniz, bir iş elbisesi çalışma haftanız boyunca giymek için en iyi iş elbisesi olmayabilir. Dışarıda bir tesiste ya da çiftlikte çalışanlar, eğlence amaçlı bir kıyafet kuralının sunduğu çeviklik ve konforun tadını çıkarabilirler. Hava sıcaklığı üzerinde minimum kontrolün olduğu ortamlarda vücut ısısının düzenlenmesi ve dayanıklılığına odaklanmak esastır.

Kumaşların Farkı
Her iki kumaş da aynı tekstilden – pamuktan yapılmış olsa da, aynı oldukları veya aynı amaçlar için ideal oldukları anlamına gelmez. Bununla birlikte, hem chino hem de denim belli bir desende iç içe geçtiğinden, belirgin benzerlikleri vardır.

Denim, genellikle birbirinden diyagonal olarak hareket eden farklı renkler kullanılarak, diyagonal bir örgü tipi ile desenlenir. Bu bizim favori mavi kot pantolonumuzda gördüğümüz genellikle çivit mavisi ve beyaz renk varyasyonunu yaratır. Denim kumaşında, sert ve dayanıklı bir görünüm sağlayan daha kalın iplikler kullanır.

Chino çok daha hafiftir ve daha ince iplikten yapılır. Orijinal olarak chino, haki renkli pantolonların belli bir tarzını ifade etse de, bugün bu kumaş çok çeşitli hafif pamuklu pantolonlara uygulanmaktadır.

Hem chino hem de denim, çoğu zaman, gündelik olayları veya günlük iş gününü akıllıca benimsemek isteyenler tarafından kullanılan bu kumaşlar, birçok durumu kapsayan esneklik sunar.

Sevcan DURMAZ / Giviu İş Kıyafetleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here