Son dakika spor haberleri

NTV spor haberlerinden derlediğimiz haberlere göre günün en önemli spor gelişmeleri;

Galatasaray’ın PSG’ye mağlub olması

Galatasaray’ın şampiyonlar liginde ölüm grubunda olduğu biliniyordu. PSG’nin de gücü belli. Sarı kırmızılılar PSG karşısında en az bir puan almak, şansın da yardımıyla bir gol atarsa 1-0 gibi bir skorla 3 puan almak hedefindeydi.

PSG’nin hücum silahları kuvvetleri ve atak alternatifleri zengin olduğundan Cimbom savunmasıyla puan çıkarmak istedi. Kontrolü de elinden bırakmamaya çalıştı.

Aslında bu strateji ilk yarı işe yaradı. Gol atamasa da gol yemedi. Falcao’nun şutu çizgiden çıkarıldı, o gol olsaydı farklı bir skor olacaktı.

NTV spor ve diğer spor kanallarının yorumcularına göre Galatasaray kazanmak için gerekli mücadeleyi verdi, kazanmanın eşiğinden döndü. Fakat 52. dakikada İcardi’nin golüne karşılık veremedi.

Seri veya Babel’in pozisyonlarından bir iki gol çıkabilirdi ama olmadı. Galatasaray 1-0 mağlub oldu.

Fenerbahçe’nin Alanya maçı tekrar edilmeyecek

Spor haberleri arasında bir de Fenerbahçe’nin kural hatası nedeniyle tekrarını istediği Alanya maçı var. Çoğu kişinin beklediği üzere tekrar talebi uygun bulunmadı.

Bu karar her hakem hatasının maç tekrarını gerektirmeyeceğini göstermesi bakımından sonraki yıllarda da konuşulmaya devam edecek.

Fikret Orman’ın istifa kararı

NTV spor haberlerinde Fikret Orman’a da yer verilmiş. Yönetime geldikten sonra oldukça başarılı işler çıkaran hem sportif hem de mali açısından Beşiktaş spor kulübüne önemli katkılar sunan Fikret Orman Cenk Tosun’un transferi ve sonrasında o sene şampiyonluğun kaçması, daha sonrasında Şenol Güneş’in milli takıma geçmesi nedeniyle kulübün iyice bocalaması nedeniyle eleştirilere maruz kalıyordu.

Eleştiriler dozunu aşıp alay ve gönderme kampanyasına dönüşünce Fikret Orman istifa kararı aldı.

Fikret Orman yönetimi bırakırken Beşiktaş aşkıyla çalıştığını ifade ediyor. Taraftarlar ise son zamanlardaki transfer politikası nedeniyle Fikret Orman’a öfkeli.

Diğer spor haberlerini NTV Spor bağlantısında bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here