Ucuz Hosting Kötü Hosting Anlamına Mı Gelir?

Bazı saygın şirketler, müşterileri çekmek için özellikleri kesmeden düşük tanıtım oranları sunar. Ancak, çoğu zaman “ucuz” düşük kalite anlamına gelir. Paylaşımlı bir sunucu planı genellikle açık ara en ekonomik seçenektir. Paylaşılan barındırma, birden çok kullanıcının aynı fiziksel sunucuyu paylaşmasıdır. Sanal özel sunucu (VPS) da paylaşımlı bir sunucudur, ancak sizin için belirli bir miktar kaynak ayrılmıştır. Bu, diğer sitelerin herhangi birinin ne kadar bant genişliği veya veri gerektirdiğine bakılmaksızın, size ayrılan kaynağı asla ihlal edemeyeceği anlamına gelir. Paylaşımlı sunucu işleminin tersi, özel bir sunucu (Dedicated Server) tamamen size aittir. Tüm RAM, bant genişliği ve disk depolama tamamen web sitenize adanmıştır. İsteğinize göre aynı sunucuda bir veya birkaç web sitesi barındırabilir ve istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

ucuz hosting

Ucuz Web Barındırma Hizmeti Nedir?

Ucuz web barındırma genellikle paylaşılan bir sunucu şeklinde olur. Paylaşımlı hosting kötü bir seçenek olmasa da, özellikle bir bütçeniz varsa, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. Birçok hizmet inanılmaz fiyatlar sunar, ancak daha sonra reklamlarını web sitenizde yayınlamaya veya ek alan adları veya canlı destek gibi “ekstralar” için fazladan ücret almaya zorlar.

İyi bir web barındırıcısı, özel bir fiyat teklif etse bile, normal özelliklerinin tümünü içerecektir.

Depolama ve bant genişliği 5 GB veya daha düşük bir sürümle geliyorsa buna değmez (ne kadar ucuz olursa olsun). Çoğu web barındırıcısı size birkaç domain için alan sağlar, bu nedenle size yalnızca bir tane veren seçeneklerden uzak durmalısınız. Cenuta.com sizlere güvenilir ve fiyat / performans açısından en uygun hizmetleri sunar.

Yine, çoğu web barındırıcısı size en az bir ve bazen birkaç e-posta adresi sağlayacaktır. Tek bir e-posta adresi için ekstra ödeme yapmanızı sağlayan şirketlere karşı dikkat olun. Er ya da geç, web siteniz bir tür problemle karşılaşacak. Bu olduğunda, ne yapacağınız hakkında hiçbir fikriniz olmayabilir ve barındırma sağlayıcınızdan desteğe ihtiyacınız olabilir (özellikle yepyeni bir web sitesi sahibiyseniz). Genellikle, ucuz web hosting sınırlı destek ile gelir, yani karmaşık sorunlar meydana geldiğinde bir yanıt için günler hatta haftalar bekleyebilirsiniz.

Paylaşımlı barındırma hizmetleri her zaman en hızlı olmak zorunda değildir, ancak bazen ‘ucuz’ bir barındırma planı aşırı yavaş olabilir. Çünkü ana bilgisayarlar, olabildiğince çok para kazanmak için sunucuyu kullanıcılarla aşırı yükler. Kaydolduğunuz hizmetin 200 ms veya daha kısa yükleme sürelerini garanti edebileceğinden emin olun. Sonuç olarak, eğer araştırmanızı iyi yaparsanız kaliteli ucuz web hosting bulabilirsiniz. Kayıt olmadan önce her zaman gizli masrafları, çalışma süresi garantilerini ve dahil edilen özellikleri kontrol edin.

Eğer ucuz hosting ve kaliteli bir hizmet arıyorsanız https://www.cenuta.com/ekonomik-web-hosting bağlantısını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here