Bu senenin en iyi savaş oyunları

Savaş oyunu oynamak hem strateji bilgisi hem de aksiyon çabukluğu gerektirir.  Günümüzde çocuklarımızın derslerde nefes aldığı nadir zamanlar bilgisayarda oyun oynadığı zamanlardır.

Bununla birlikte çocukları bilgisayarlara emanet etmek doğru değildir. İnternetten online oynanan oyunlarda kumar riskinden mavi balina türü risklere kadar bir çok risk vardır. Bazı oyun siteleri de çocuklar için para tuzağıdır.

İnternetten ücretsiz oyun indirerek bu tür riskleri + virüs riskini önlemiş olursunuz. (Kul hakkına riskine girmemek için oyunun lisanslısını para vererek de satın alabilirsiniz)

Konumuza dönerek kalitesi ve popülerliği açısından bu senenin en iyi savaş oyunları bana göre aşağıdaki gibidir. (Sizler de kendi görüşlerinizi yorum bölümüne belirtebilirsiniz.)

Battefield

Bu oyunun beni cezbeden yönü Çanakkale Savaşı’nı da içermesi. Gerçi taraf olarak müttefikler safında oluyorsunuz ama Çanakkale Savaşının atmosferini hissettirmesi bakımından güzel.

Titanfall

Elecronic Arts firmasının başarılı bir yapımı. Grafik kalitesi çok güzel. Kendinizi kaptırabileceğiniz bir savaş oyunu.

Snippet Ghost Warrior

Siz bir keskin nişancısınız ve karşıdakileri keklik gibi avlamaya çalışıyorsunuz. Yeterli derecede tüfek çeşidi bulunmaktadır.

Call of Duty

Geçmiş senelerde olduğu gibi bu sene de favori savaş oyunlarından birisi Call of Duty. Bu oyundan sonra başka savaş oyunları çıktı ama bu bir başka.

Verdun

Diğer savaş oyunlarından sıkılırsanız bir de Verdun oynayabilirsiniz. 1. dünya savaşında geçen Verdun Muharebesinden esinlenilmiş. Üniformalar ve silahlar grafik açısından oldukça sahici.

Halo Wars

İnsanlığın geleceği sizlerin ellerinde. Yaratıklara karşı insanlığı savunamazsanız, insanlık ölecek. Aman dikkat!

Days of War

2. Dünya savaşında gerçekleşen Normandiya çıkarmasının oyun halidir. Grafik kalitesi gayet iyi. Başarı şansınız yüksek.

Rising Storm

Bu oyunda oldukça tetikte olmanız ve oyun seçeneklerini iyi bilmeniz gerekir. Yoksa sinirden çıldırırsınız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here