Jel protez tırnak nedir ?

Kolay kırılabilen tırnakların bakımı zordur. Tırnak yeme, tırnağın geç uzaması veya tırnağın kolay kırılması sorunları yaşayan kişiler şimdilerde protez tırnak tercih etmektedir. 21 güne kadar formunu ve güzelliğini koruyabilen protez tırnaklar, yoğun iş hayatı nedeniyle tırnak bakımı için yeteri kadar süresi olmayan hanımlar için de bir alternatif olmuş durumda.

Protez tırnaklar jel malzemeden üretilmekte ve düşme endişesi yaratmadan kişiye rahat bir kullanım sağlamaktadır.

Jel protez tırnak nasıl kullanılır ?

Jel protez tırnağın uzunluğu önceden belirlenebilmekte ve normal tırnaklara göre daha uzun olması sorun teşkil etmemektedir. Üzerine oje sürülebilmektedir. Fakat ojeyi çıkarırken aseton ihtiva etmeyen oje çıkarıcı kullanılması gerekmekte ve minimum kimyasal madde kullanılması önerilmektedir.

Ayrıca bulaşık yıkarken eldiven kullanılması gerekir. Sabun ve şampuan kullanımında ise bir kısıtlama (çok ekstra güçlü içeriğe sahip değillerse) bulunmamaktadır.

Jel protez tırnak ömrü ne kadardır ?

Jel protez tırnakların ömrü iyi kullanılırsa yaklaşık 21 gündür. Periyodik bakımı iyi yapılırsa bu süre bir aya kadar çıkabilir.

Jel protez tırnak takılması nasıl yapılır ?

Jel protez tırnak yerleştirilmeden önce doğal tırnak yağdan temizlenir ve törpülenir. Jel protez tırnağın işinin profesyoneli olan biri tarafından takılması gerekir. Çıkarılırken de çıkarmadan önce törpü işlemi uygulanması gerekir.

Diğer protez tırnak çeşitleri

Protez tırnaklar jel malzemeden yapılabildiği gibi başka malzemelerden de üretilebilmektedir.

  • Akrilik tırnak
  • Dipping tırnak
  • Smart akrilik tırnak

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here