Agnucaston reçetesiz alınır mı ?

Agnucaston İlacı nedir Ne İşe Yarar Yan Etkileri Nelerdir Nasıl Kullanılır?

Agnucaston, adet görme ile ilgili ortaya çıkan bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan bitkisel içerikli bir ilaçtır. Yeşil ve mavi film kaplı tabletler olarak 30 tablet bulunan kutular içerisinde satılır.

Agnucaston Ne İşe Yarar?

Agnucaston adet görme bozukluklarında kullanılır. Adet görme ritmi bozukluğunda çok etkilidir. Aylık adet görme öncesi yaşanan sorunların giderilmesi için kullanılır. Meme şişmesi ve meme ağrısı yaşayan bayanlar için uygun bir ilaçtır. Adet görme döngüsünü düzenleyerek gebe kalamayan bayanlarda hamile kalma olasılığını da artırır. Adet şikâyetleri ve meme şişmesi, ağrısı gibi durumlarda mutlaka doktora başvurularak ilaç kullanılmalıdır.

Agnucaston Yan Etkileri Nelerdir?

  • Yüzde şişme, nefes darlığı, yutkunma problemleri, deri döküntüsü, ürtiker gibi aşırı duyarlılık reaksiyonları görülebilir,
  • Aşırı duyarlılık oluşabilir,
  • Geçici hareket bozuklukları,
  • Kafa karışıklığı, olmayan şeyleri görme ve duyma,
  • Baş ağrısı, kaşıntı, bulantı, karın ağrısı gibi yan etkiler çok nadir de olsa görülebilmektedir.

Agnucaston Nasıl Kullanılır?

Agnucaston, doktorunuz tarafından özel bir kullanım dozu belirlenmemiş ise günde bir tablet şeklinde kullanılmalıdır. İlacın birkaç ay boyunca sürekli olarak aralıksız kullanılması gerekir. Adet dönemleri de dâhil olmak üzere birkaç ay düzenli kullanılırsa fayda sağlar. Hatta iyileşme olduktan sonra bile en az bir hafta kullanıma devam edilmelidir.

Agnucaston Fiyatı

Agnucaston eczanelerde 19,11 TL fiyat ile satılır.

Agnucaston reçetesiz alınır mı ?

Her ne kadar bu ilaç reçete ile satılsa da ücretin tamamı hasta tarafından karşılanırsa reçete olmadan da eczaneden alınabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here