Bakara 260 kaç defa okunmalı ?

Sevdiğini koşarak yanına getirmek için Bakara 260 okunmaktadır. Peki Bakara 260 kaç defa okunmalı ?

Mümin suresi 80. Ayetinde mealen “Rabbiniz şöyle buyurdu: Bana dua edin, kabul edeyim. Çünkü bana ibadeti bırakıp büyüklük taslayanlar aşağılanarak cehenneme gireceklerdir.” Denilmektedir.

Tabiri caiz ise Rabbimiz bize açık çek yazmış ve “yeter ki dua edin istediğinizi vereceğim” demiştir. Rabbe dua etmeyip kibirlenenler, ibadet yapmayanlar (dua ibadetin özüdür) ise bu ayette cehennem ile tehdit edilmiştir.

Bakara suresinin 260 numaralı ayeti sevdiği kişileri arattırmak, yanına getirtmek, özletmek maksatları ile dua olarak okunmaktadır.

Esasen Bakara suresinin 260. ayeti sadece sevdiğini aratmak için okumaz, kapsamı geniştir. Çocuğu olmayanlar, işe girmek isteyenler, birini kendine aşık etmek isteyenler, zengin olmak isteyenler, sevdiğine kavuşmak isteyenler, sağlığına kavuşmak isteyenler Bakara suresinin 260. ayetini dua olarak okuyabilirler.

Bakara 260 kaç defa okunmalı ?

Bakara suresinin 260. ayeti:

Bakara 260 kaç defa okunmalı

Okunuşu:

Ve iz kâle ibrâhîmu rabbî erinî keyfe tuhyil mevtâ kâle e ve lem tu’min kâle belâ ve lâkin li yatmainne kalbî kâle fe huz erbeaten minet tayri fe surhunne ileyke summec’al alâ kulli cebelin minhunne cuz’en summed’uhunne ye’tîneke sa’yâ(sa’yen), va’lem ennallâhe azîzun hakîm(hakîmun).

Din alimleri bu ayetin okunma sayısı ile ilgili olarak bir tavsiye vermemiştir. Bu sebeple ister bir veya tek sayılarda isterse de çok kez okunabilir.

Önemli olan kişinin kalp temizliği, imanının kuvvetli olması, günahlarından ar duyanlardan olması ve Allah’a muhabbet duymasıdır.

Bakara 260 okuyarak sevdiğini koşarak yanına getirmek mümkündür. Allah için imkansız veya zor olan bir husus yoktur. Devamlı olarak her namazın arkasından Bakara 260 okunursa Allah dua eden ile sevdiğinin arasındaki manevi bağları kuvvetlendirecek ve o kişiler birbirlerini daha sık arar, sorar ve özler hale gelecek, birlikte daha fazla vakit geçirmek isteyeceklerdir.

Bakara 260 okumadan önce tövbe etmek, eski günahları işlememeye azmetmek ve kalbini iyilik yoluna açmak duanın tesirini artıracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here