Binox saç çıkaran serum

Kelliğe çözüm arama süreci günümüzden yüzlerce yıl önce başlamış ve halen de devam etmektedir. Binox saç çıkaran serum saçların seyrelmesine, dökülmesine, zayıflamasına çözüm olarak üretilmiş bir üründür.

Binox saç çıkaran serum içeriği nedir ?

Binox saç çıkaran serum bitkisel özlerde yer alan etken maddeleri barındıran bir saç bakım ürünüdür.

Yukarıdaki fotoğrafta Binox saç çıkaran serum içeriği yer almaktadır. Ürünün içindeki bazı maddeler şunlardır:

 • Sodyum laureth sülfat (Bir çok temizlik ürününde yer alan ucuz ama etkili bir köpürme ajanıdır)
 • Cocamidopropyl betaine (Hindistan cevizinden üretilir)
 • Ganoderma lucidum extraktı (Reishi mantarından elde edilir)
 • Cocamide dea (Hindistan cevizi yağından elde edilir)
 • Propylene glycol (Doğal özlerden aktif özlerini elde etmek için bir ekstrakte edici olarak kullanılır)
 • Polyquaternium-7 (Köpük stabilizasyonu ve antistatik etki için kullanılır)
 • Hydrolyzed keratin (Saç ve tırnak bakımında kullanılan bir protein çeşididir)
 • Allium sativum bulb extract (Sarımsaktan elde edilir)

Daha önceden Bingöllü Fatih saç losyonu olarak bilinen ürün için markalaşma yoluna gidilmiş ve Binox markasıyla piyasaya girmiştir.

Binox saç çıkaran serum işe yarar mı ?

Doğada kendiliğinden yetişen bazı bitkilerin özlerinin bir arada kullanıldığında saç dökülmesini engellediğine dair bilimsel makaleler bulunmaktadır. Binox saç çıkaran serum kullananların sosyal paylaşımları da ürünün saç üzerindeki olumlu etkisi olduğunu desteklemektedir.

Bununla birlikle ürünü kullanmakla birlikte beklediği faydayı bulamayanlar da vardır. Bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Saç telleri saç folikülünden çıkmaktadır. Bir saç folikülünden bir veya daha fazla saç teli çıkabilmektedir. Hormonlara, beslenmeye, yaşa ve stres gibi faktörlere bağlı olarak bu foliküllerden ince saç telleri çıkabilir, kalın saç telleri çıkabilir, seç telleri zayıf olabilir, erken dökülebilir veya geç dökülebilir.

Saç bakım ürünleri saç foliküllerinden daha iyi verim almayı sağlar. Yani bir folikülün daha fazla saç teli üretmesini, daha kalın saç telini üretmesini, saç telinin daha uzun olmasını sağlarlar.

Dolayısıyla Binox saç çıkaran serum kullanınca bir süre sonra dışarıdan bakıldığında seyrelen kısımların azaldığı ve saçları gürleştiği görülür.

Peki ya kişideki saç folikülleri öldüyse, yani ömrünü tamamladıysa ?

Bu takdirde saç folikülü yoksa saç da olmayacaktır. Hangi ürünü kullanırsanız kullanın bir faydası olmayacaktır.

İşte Binox saç çıkaran serum kullanıp memnun kalanlar ile kalmayanlar arasındaki çelişkinin sebebi budur. Kemoterapi veya saç kıran nedeniyle saçları dökülen kimsenin saçı daha sonradan yeniden çıkar çünkü saç kökleri dışarıdan görünmese de derinin altında mevcuttur. Fakat yaşa bağlı olarak kelleşmiş birinde saç kökleri öldüyse artık saçı bir saha çıkmaz.

Dolayısıyla Binox saç çıkaran serumun ne kadar fayda edeceği kişinin saç folikülü sayısına bağlıdır. Yaşa bağlı olarak bazı saç kökleri ölecektir, bazı saç kökleri ise zayıflayacaktır. Binox saç çıkaran serum zayıflayan saç köklerini besleyerek incecik veya hemen dökülen teller yerine daha kalın tellerin çıkmasını sağlamayı hedeflemektedir.

Bingöllü Fatih şampuan yorumları

Bu kısma sizden gelen olumlu veya olumsuz yorumları ekleyeceğim. Yorum bölümüne kişisel deneyim ve görüşlerinizi belirtmenizi rica ederim.

Not:Bu tür ürünlerin taklit ve sahteleri piyasada dolaşmaktadır aldığınız üründe üretim izni, bakanlık onayı gibi kriterlere dikkat ediniz.

Ürünü ve ürünü deneyenlerin paylaşımlarını aşağıdaki Facebook sayfasında bulabilirsiniz.

 

8 YORUMLAR

 1. Ben 13 ay düzenli kullandım. Saçlarım tamamen eski haline geldikten sonra fatih beyin dediği gibi günlük 2 defa kullanımdan 1 hafta boyunca günlük 1 kullanıma bir sonraki hafta 2 günde 1 kullanıma bir sonraki hafta 3 günde bir kullanıma azaltarak haftada 1 kullanıma geçtim. 2 ay oldu serumu bıraktım. Şampuana devam ediyorum. Çünkü başka şampuan kullanırsam tekrardan dökülebilir. Banyodan banyoya şampuan kullanımını düşürdüm. Şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Bazı yerlerde görüyorum aniden bıraktıkları için saç kökleri strese girip tekrar dökülme başlayanlar olmuş. Düzenli kullanıp bırakma aşamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Güçsüz saç kökleri aniden bırakılırsa dökülebilir. Bu arada ben şampuan serum ve dermaroller tarak birlikte kullandım. Halen de dermaroller ve şampuan kullanıyorum.

 2. Binox şampuan serum dermaroller tarak birlikte 2 ayı aşkın süredir kullanıyorum ufak kıllar çıkmaya başladı seyrek ince saçlarım da bayağı kalınlaştı şimdilik herşey yolunda

 3. Binox içeriği çok kaliteli doğal bingöllü fatih mavi suyun mucidi babası bir ürünü yapan istediği zaman istediği renge çevirir bende 3 ay oluyor kullanmaya başlayalı kellik yok oldu

 4. İnanılmaz geliyor ama gerçekten çıkarıyor binox fiyat olarak da diğerlerinden ayrılıyor etki olarakta içeriği zaten doğal saçlarım 7 ayda çıktı 4 ay sonra bingöllü fatih abinin önerdiği gibi azaltarak bırakacağım şikayetvar gibi sitelere baktım 10 yılda 2 şikayet yazılmış bunlardan birisi rakip firma yorumu diğeri de 8 ay kullandım saçlarım çıkmadı yazmış bence bu şikayet de yalan çünkü saç çıkmasa 8 ay kimse kullanmaz

 5. 3aydan fazla oluyor kullanıyorum çok memnunum satın almadan önce abuk sabuk yorumlar okumuştum bir kaç ay satın almadım ama paylaşımlar bir denemem gerektiği kanısına vardırdı binox içeriği okudum zararsız olduğu için hemde sağlık bakanlığı onayı olduğundan aldım saçlarım çıktı

 6. Seyrek ve yağlı saç tipim. saçıma uygun miktarda uyguladığımda extra ağırlaştırmıyor.Kırıkları öneleyici etkiside var Bittikcede Alıyorum. Binox şampuan Teşekkürler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here