Bir zamanlar Çukurova kıyafet sponsorları

Başrollerinde Hilal Altınbilek (Züleyha), Uğur Güneş (Yılmaz) ve Murat Ünalmış’ın (Demir) rol aldığı Bir Zamanlar Çukurova dizisi kıyafet sponsorlarının arasında çok sayıda kumaş firması yer almaktadır.

Dizi 1970’li yılları yansıtan bir dönem dizisi olduğundan oyuncuların kıyafetleri genellikle terzilere özel diktirilmektedir.

Bir zamanlar Çukurova konusu

Dizide Yılmaz Akkaya rolünü Uğur Güneş oynamaktadır. Yılmaz Akkaya iyi yürekli ve çalışkan bir delikanlıdır. Tek hayali sevgilisi Züleyha ile evlenmektir. Ancak bu mümkün olmaz ve Züleyha’yı kurtarmak isterken elini kana bulamak zorunda kalır.

Hapse girmemek için İstanbul’dan Adana’ya kaçar ama yine de hapse düşer. Züleyha’nın yolu ise Adana’nın güçlü kişilerinden Demir Yaman ile kesişir. Züleyha Yılmaz’dan hamiledir ama Demir’in annesi Hünkar’ın çevirdiği bazı entrika ve zorlamalar nedeniyle Demir Yaman ile evlenmek zorunda kalır.

Yılmaz, Demir Yaman’ı bitirmek ister ve aynı amacı olan Fekeli ile tanışır. Bu süreçte Yılmaz, Züleyha’nın kendisini artık sevmediğini düşünerek Müjgan’a kalbini açar.

Olaylar geliştikçe gerçekler gün yüzüne çıkmaya başlar..

Bir Zamanlar Çukurova Züleyha kıyafetleri

Dizinin her bölümünde Züleyha’nın kıyafetleri sade görünümlü ama gayet şık elbiseler olmaktadır. Bazı bölümlerde Nocturne marka elbiseler giyen Züleyha’nın kıyafetleri genellikle özel dikimdir. Dizi 1970’lerde geçtiği için günümüz kıyafetleri dizi için pey uygun olmamaktadır.

Züleyha

Bu nedenle Bir Zamanlar Çukurova dizisinin kıyafet sponsorları arasında Hakcan Tekstil, Gökkuşağı tekstil, Seçen Fabrics gibi kumaş firmaları yer almaktadır. İzleyicilerinin bazılarının dikkatini çeken düğmeler ise  Button Düğme markasınındır.

Züleyha’nın çantası ise Shule çanta. Züleyha’nın kullandığı takı ve aksesuarları ise dizinin aksesuar sorumlusu Emre Tüfenk seçmektedir.

Bir Zamanlar Çukurova Müjgan kıyafetleri

Dizinin sponsor sorumlusu Ayben Öksüm Müjgan’ın kıyafetlerini terzilere özel olarak diktirmektedir. Genellikle hazır giyim değildir. Bazı kıyafetler Nocturne imzalıdır.

Erkek kıyafetlerinde ise önemli sponsorlardan birsi Altınyıldız classics. Dizi oyuncularının birinin takım elbisesini beğendiyseniz bu ya özel dikimdir veya Altınyıldız classics dir. Çorap konusunda ise Dündar Çorap ve Roff çorap dizi sponsorlarıdır.

Müjgan

Öte yandan dizi oyuncularının genellikle saçlarının yapılı olduğunu göreceksiniz. Bu dizi sponsorlarından Morfose saç spreyi’ne dikkat çekmek için yapılan bir uygulamadır.

Bir Zamanlar Çukurova Kıyafet Sponsorları

  • Hakcan Tekstil
  • Gökkuşağı Tekstil
  • Button Düğme
  • Seçen Fabrics
  • Altınyıldız Classics
  • Nocturne
  • Shule Çanta
  • Dündar çorap
  • Roff Çorap
  • Morfose Saç Spreyi

Aksesuar sorumlusu

Emre Tüfenk

Sponsor Sorumlusu

Ayben Öksüm

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here