Birkenstock un orjinal olduğu nasıl anlaşılır ?

Birkenstock marka ürünler kaliteli olmakla birlikte aynı zamanda pahalıdır. Her pahalı ürün gibi Birkenstock marka terlik, sandalet ve ayakkabı gibi ürünlerin sahtesi imal edilmekte ve bazen semt pazarlarında, bazen mahalle dükkanlarında bazen de bazı e-ticaret sitelerinde satılmaktadır.

Trendyol Birkenstock orjinal mi ?

İnternetten Birkenstock satan web sitelerden birisi Trendyol olup üye tedarikçileri üzerinden müşterilere hizmet sunmaktadır. Birkenstock ürünlerini bizzat Trendyol’un imal etme veya ithal etme gibi bir durum yoktur, Trendyol sadece satıcı firmalara aracı olmaktadır.

Dolayısıyla gerçekleşen her işlemde müşteriye orijinal ürünün gönderilip gönderilmediği ancak müşteri Trendyol’a geri bildirimde bulunursa anlaşılabilmektedir.

Genel olarak Trendyol ile çalışan firmalar müşteriye orjinal değil de sahte ürün gönderme giremezler, çünkü bu anlaşılırsa (ki anlaşılması kolaydır) şirket profillerini düşürmüş olurlar. Bu nedenle Trendyol üzerinden satın alınan Birkenstock terliğin orijinal olma ihtimali çok yüksektir.

Ancak yine de içinizde şüphe var ise aşağıda yer alan orijinal Birkenstock özelliklerini okuyarak elinizdeki ürün çakma mı yoksa orijinal mi anlayabilirsiniz.

Lider Sanal Birkenstock orjinal mi ?

İnternet üzerinden Lider Sanal firmasından satın alacağınız Birkenstock ürünleri orijinal mi veya değil mi, aşağıdaki kriterlere göre siz değerlendirebilirsiniz. Firmanın sahte ürün gönderdiği yönünde bir takım iddialar mevcut ise de bu iddialar ne derece gerçeği yansıtıyor bilemiyoruz.

Birkenstock orjinallik kodu

Birkenstock ürünlerinin üzerinde orjinallik kodu yer almamakla birlikte ürünleri firmaya özel orijinal kutusunda teslim etmektedirler. Bir ürün orijinal mi değil mi anlamak için bu kutudaki ürün bilgisi ve barkodların olduğu etiketin ve ürünün fotoğraflarını çekin ve Birkenstock’un online Türkiye resmi satış mağazası formmedikal.com.tr ye gönderiniz.

Birkenstock un orjinal olduğu nasıl anlaşılır ?

Ürünü formmedikal.com.tr den almadıysanız iade ve değişimini onlar yapmayacaktır ama elinizdeki ürün sahte mi yoksa orijinal mi anlamak için yardım alabilirsiniz.

Birkenstock un orjinal olduğu nasıl anlaşılır ?

Aşağıdaki kriterlere göre elinizdeki Birkenstock ürün orijinal mi çakma mı anlamak için aşağıdaki kriterlere göre değerlendirme yapınız.

Ürün orjinal kutusunda gelmelidir

Birkenstock ciddi bir markadır ve ürün müşteriye markaya yaraşır bir kutuda teslim edilir. Birkenstock’un kutusu mavi renklidir. Kutunun görüntüsü de aşağıdakiler gibidir.

Birkenstock un orjinal olduğu nasıl anlaşılır ?

Birkenstock un orjinal olduğu nasıl anlaşılır ?

Kutuda ürün bilgilerini gösteren etiket vardır. Ürünün numarası, dar kalıp mı geniş kalıp mı olduğu, modeli, barkod numaraları gibi bilgiler bu etikette yazılıdır. Ürün kutusuyla gelmekle birlikte bu etiket yok ise veya aşağıdaki resimdeki gibi değilse çakma olabilir.

Birkenstock un orjinal olduğu nasıl anlaşılır ?

Ürün kutusuz gelirse veya resimdekilerden farklı bir kutu ile gelirse şüpheleniniz.

Ürün kalitesine bakınız

Kutusundan çıkardığınız Birkenstock’u biraz inceleyiniz. Hiçbir şekilde üzerinde tutkal artığı olmamalı ve tutkal kullanılan yerleri gayet iyi yapışmış olmalıdır. Dikiş ipliği uzantısı da olmamalı, dikiş aralıkları düzenli olmalıdır.

Üründe yüzeysel bir inceleme yaptığınızda kaliteli malzeme ve işçilik kendini ele verecektir.

Birkenstock yazısını kontrol ediniz

Birkenstock ürünlerinde marka ismi gayet özenli bir şekilde yer alır. Bu yazı ayak tabanında yer alır ayrıca yanlarda tokada bulunur. Birkenstock’lar Alman üretimi olduğu için Made in Germany yazmalıdır.

Birkenstock un orjinal olduğu nasıl anlaşılır ?

Birkenstock un orjinal olduğu nasıl anlaşılır ?

Kum saati şeklinde kabartmalı taban deseni olmalıdır

Birkenstock’un sahtesi ile orjinalini ayıran en önemli unsurlardan birisi kum saatine benzer şekilde ve girintili-kabartmalı şekilde tasarlanmış taban desenidir. Desen de Birk yazar ve Birk yazısı kabartmalar nedeniyle yere basınca yere değmez.

Birkenstock un orjinal olduğu nasıl anlaşılır ?

Sahte Birkenstock un en önemli işareti

Bir markanın logosunu kendi ürününe basan kişi aynı anda birkaç suç işlemiş olacağından kolaylıkla böyle bir şeye cesaret edemez. Bu durumda hem üreten hem de bunu satan mağaza suçlu durumuna düşeceği için satıcılar da bu tür bir ürün sergilemek istemezler.

Taklitçiler bu sorunu ürünün ismini yanlış, silik veya harfler okunmayacak şekilde yazarak çözmeye çalışırlar.

Orjinal Birkensctock ürünlerde markanın adı okunaklı ve doğru bir şekilde yazılıdır. Orjinal ile çakmasını en iyi buradan anlayabiliriz. Bununla birlikle yurt dışında üretim yapan taklitçiler ülkemizdekilerden daha cesurdur, onlar sahtesine de Birkensctock logosunu yerleştirmeye çekinmezler. Bu yüzden yurt dışından kaçak getirtilen Birkensctock’ların çakma olma ihtimalleri yüksektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here