ST ne demek sosyal medya

Sosyal medyada özellikle Snapchat, İnstagram gibi paylaşımların yoğun etkileşim aldığı platformlarda zaman zaman ST kavramıyla karşılaşmaktayız. Peki ST ne demek biliyor musunuz ?

ST kısaltması kullanıldığı yere göre farklı anlamı olan bir kısaltma olup Sosyal medyada en fazla Snapcat’te kullanılmaktadır. Bu kısaltmayı doğru şekilde kullanmak için hangi konuda ne anlama geldiğini bilmek gerekir.

ST ne demek araba

Eğer konu arabalar ise ve ST şeklinde bir kısaltma kullanılıyorsa bu Sport Technologies in kısaltmasıdır. Ford markasının spor otomobilleri için kullanılır.

ST ne demek tartıda

Eğer tartınızda ST şeklinde bir seçenek var ise bu İngiliz ağırlık ölçüsü birimi Stone un kısaltmasıdır. (Stone İngilizce’de taş demek) Bir ST 6.35029 kg a eşittir. (Yaklaşık 6,35 kg diyebiliriz.)

ST ne demek beden

Diyelim ki kıyafet alıyorsunuz ve bedeninde ST yazıyor. Bu standart beden manasına gelir. Yani elinizde tuttuğunuz ürünün daha küçüğü, büyüğü, darı veya bolu yoktur, tek bir beden üretilmiştir. Bazı kazaklar, etekler standart beden (ST) üretilir. Genellikle uygun fiyatlı ürünlerdir.

ST ne demek futbol

Gerçek futbolda ST diye bir kısaltma kullanılmamakla birlikte eğer futbol üzerine kurulu bir bilgisayar oyunu oynuyorsanız ST kısaltması ile karşılaşmanız muhtemeldir. ST santrafor mevkiinde yani forvet oynayan oyuncunun kısaltmasıdır.

Bazı oyunlarda ST ile birlikte bir de CF kısaltması kullanılır. CF center forward ın kısatlması olup ileri uç bölgesinde, kaleye en yakın ortada kısımda takımın skor yükü üzerinde olan oyuncudur.

ST ne demek İngilizce

ST İngilizce’de birkaç farklı kavramın kısaltması olarak kullanılabilir. Örneğin Saint (aziz) kelimesinin kısaltması olarak kullanıldığı gibi birinci, ikinci gibi sıra belirten kavramları ifade ederken 1 st , 2 st şeklinde de kullanılır. Aynı zamanda Ster in simgesidir.

İngilizce de ST kısaltması ticaret konusunda kullanılırsa satış bölgesi nin kısaltması olarak kullanılır.

Sosyal medyada İngilizce something in (bir şey) kısaltması olarak da ST kullanılabilir. (Yabancılarla mesajlaşıyorsanız)

ST ne demek Snapchat

Snapchat ortamında ST genellikle streak ın kısaltması olarak kullanılır. İki kişinin üç gün boyunca günde en az birer kere birbirlerine fotoğraf veya video göndermeleridir. Bu iki kişinin birbiriyle oldukça sıkı fıkı olduğunun, sürekli iletişim halinde olduklarının bir göstergesidir.

Bir bakıma bu kişilerin kanka olduklarının belirtisidir. Peki streak yaptığınızda bunu nasıl anlarsınız ?

Arkadaşınıza snap attığınızda ismin yanında alev emojisi çıkıyorsa aranızda streak durumu vardır. Eğer ateş sembolü kaybolup yerine kum saati geldiyse Sneapstreak sona ermiştir. Snap atarak yeniden ateş emojisini çıkarabilirsiniz.

ST ne demek sosyal medya

Sosyal medyada ST şeklinde bir kısaltma kullanılmış ise bu streak ı da ifade edebilir yukarıda açıklanan diğer manalarından biri de olabilir.

Sosyal medyada ST’yi bazen storyteller (hikaye anlatıcı) kavramının kısaltması olarak da görmekteyiz. Storyteller marka pazarlaması ile alakalı bir konudur. Sosyal medya ortamı aynı zamanda reklam ve satış işleri için de kullanıldığından storyteller nitelikli üyelerle de karşılaşmaktayız.

Bu üyeler sosyal medya paylaşımlarında bazı ürünleri hedef kitlelere tanıtmak üzere reklam içerikli tanıtıcı paylaşımlar yapmaktadır.

Merak ettiğiniz diğer sorular için bize yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here