Doğru oje sürme teknikleri

Her kadın için dış görünümünde kusursuza sahip olmak çok önemlidir. Pek çok kadın bunun için uzun saatlerini harcayabilir. Özellikle de naiflikleri ile öne çıkan ellerin ve parmakların zarif görüntüsünü taçlandırabilmeye yardımcı olacak oje uygulamaları bulunmaktadır.

Farklı formatlarda uygulanabilen ojeler ile parmaklarda ve genel el görüntüsünde özel bir estetiğe sahip olunabilmektedir. Ancak oje sürmek, herkesin düşündüğü kadar basit bir iş değildir.

Çünkü dalgalanmadan, çizgileri net olan ve uyum içerisinde oje sürebilmek çok emek gerektirmektedir. Ancak günümüzde doğru oje sürme teknikleri ile en çarpıcı ojelere sahip olabilmek mümkün oluyor.

Kusursuz Oje Sürmek İçin Tüyolar

Sürdüğü ojelerden bir türlü memnun kalmayan ve kusursuz bir oje görünümüne sahip olmak isteyen kişiler için doğru oje sürme teknikleri kullanmalıdır. Bu teknikler sayesinde her zaman hayran olunan kişilerin tırnaklarındaki estetik görünüme kavuşabilmek mümkün olmaktadır.

Kusursuz bir oje sürebilmek için yapılması gerekenlerin ilk sırasında tırnaklardaki ön hazırlık gelmektedir. Tırnaklardaki küçük detayların temizlenmemesi ve pürüzsüzlüğün sağlanması ojenin katmanlı ve dalgalı olmasına yol açmaktadır. Bu yüzden uçlarını ve üst yüzeyinin süngerli törpüyle pürüzsüzleştirilmesi gerekir. Tırnakların uçları için metal törpü kullanılabilir.

Oje sürmeden önce kesinlikle baz uygulaması yapılması gerekir. Bu iki aşamayla oje sürmek için ön hazırlık tamamlandıktan sonra daha rahat bir şekilde ojeyi tırnağa sürebilmek mümkündür. Ojeyi sürerken ise mutlaka ojenin fırçasına ojeyi ne çok az ne de çok fazla almamaya dikkat etmek gerekir. İdeal/yeterli miktarda oje fırçaya alınmalıdır.

Daha sonra oje fırçasını, tırnağın tam ortasından sürmeye başlamaya da dikkat etmek gerekir. Ortadan ilk vurulan fırça darbesinden sonra 2 defa daha vurulacak fırça darbesiyle tüm tırnağa eşit miktarda oje sürüldüğünden emin olunması gerekir. Daha fazla müdahale dalgalanmalara ve pürüzsüzlüğün bozulmasına yol açacaktır. Bu yüzden yine taşıracağım gibi endişeye kapılmak yerine tamamen sakin şekilde ilk darbe tırnağın ortasından olacak şekilde uygulanması yeterlidir. Böylelikle pürüzsüz görüntüde ojeli tırnaklara sahip olunabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here