Oje tırnakları besler mi ?

Kadınların güzelliklerini taçlandıran ve zarafet katan çeşitli makyaj ve kozmetik uygulamaları, dünyanın her yerinde yoğun ilgi görmektedir.

Özellikle parmakların zarifliklerine değer kazandıran ojeler, kadınların en sevdikleri kozmetik ürünlerinden birisidir. Bu yüzden de her kadın giydiği kıyafete ve kombinine göre sürekli değiştirdiği ojeler sürmektedir.

Uçsuz bucaksız bir renk yelpazesi bulunan ve her geçen farklı oje sürme teknikleri geliştirilen bu alanda merak edilen bir başka soru ise oje tırnakları besler mi olmaktadır.

Oje tırnakları besler mi sorusundan önce ojenin tırnak üzerindeki etkilerini bilmek gerekir. Maalesef ojelerin tırnaklara önemli olumsuz etkileri bulunmaktadır. Bu konuda yapılmış bilimsel araştırmalar mevcuttur.

Özellikle tırnakların üzerine katman şeklinde sürülen ojeler, tırnakların nefes almasını engellemektedir. Üşenmekten dolayı ya da hoşuna gitmesinden dolayı tırnağındaki ojeleri çıkarmayan kadınlar için tırnak sağlığı sorunları ciddi seviyelere ulaşabiliyor. Bu yüzden tırnaklarına sürekli oje sürmeyi seven bayanların muhakkak her gün sonunda tırnaklarını aseton ile temizleyerek, çeşitli tırnak bakım işlemlerinden geçirmesi gerekir.

Tırnak Besleyen Oje Var Mı?

Kozmetik sektöründe pek çok farklı üründe besleyici özelliğinden bahsedilmektedir. Nemlendirici ruj bunların başında geliyor. Ancak kimyasal malzemeler ile üretilen bu kozmetik ürünlerinin, cilt ya da tırnak için nasıl bir fayda sağlayacağı ise tartışmaya açık bir konudur.

Dolayısıyla oje tırnakları besler mi ya da tırnak besleyen oje var mı sorularının yanıtı daha çok olumsuzdur. Ancak bu konuda kesin yargılı bir söylemde bulunmak mümkün olmaz. Yine de günümüzde piyasada bulunan oje marka ve çeşitleri içerisinde tırnaklara tamamen faydalı bir oje bulunmuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here