Erkek hoodie modelleri ve fiyatları

Bu yılın erkek hoodie modelleri oldukça sade tasarımlar. Gençlerin bir süredir tercihi sweatshirtten hoodie tarzı kıyafetlere kaymıştır. Bu nedenle büyük markalar hoodie koleksiyonlarını günden güne zenginleştirmektedir.

Hoodie ne demek ?

Hoodie en basit anlatımla kapşonlu sweatshirttür. Genellikle pamuk malzemeden imal edildikleri için sağlıklı ve rahat kıyafetlerdir.

Hoodie orta çağ rahiplerinden beri giyilen ancak son yıllarda popülerliği artan bir kıyafettir. Çoğu hoodie modeli unisextir. Yani hem erkeklerin hem de kadınların giyebileceği formatta üretilmiştir. Günümüzde hoodieyi tercih eden kesim gençlerdir.

Hoodie ve sweatshirt arasındaki fark

Hoodie ve sweatshirt arasındaki fark sadece hoodiede kapşon olması mıdır ? Elbette değil. Öncelikle hoodienin daha geniş yelpazede kullanım alanı olduğunu belirtmek gerekir.

Örneğin hoodie tarzı kıyafetleri spor veya gezinti için de kullanabilirsiniz, evde giymek için evde de kullanabilirsiniz. Biraz kötü bir örnek olacak ama yüzü iyi gizlediği için hırsızların da favori tercihidir.

Pamuklu olduğu için teri emer, spor veya değişik fiziksel aktivitelerde rahatlık sağlar. Hafif rüzgarlı, yağmurlu havalarda kapşonu ile koruma sağlar. Aynı kapşon güneşten de korur.

Sweatshirt ise tişörtün uzun kollusu olarak tanımlanabilir. Genellikle ılık havalarda giymek için uygundur.

Erkek hoodie modelleri ve fiyatları

Günümüzde sadelik modanın ayrı bir alt dalıdır ve kıyafetlerde sadeliği tercih etmek cool olmanın bir sembolüdür. Bu nedenle hoodiye modellerinde genellikle tek renkler tercih edilmektedir.

Bununla birlikte tekdüzeliği kırmak için anlam ifade edilen yazılar veya baskılar da kullanılmaktadır.

Aşağıdaki resimdeki gördüğünüz Unagi marka 299 TL’ye satılmakta olup neon baskıyla over here yazısı (yeşil renk ile yazılmış) bulunmaktadır. Over here “buraya” demektir.

Erkek hoodie modelleri ve fiyatları

Erkek ve kadınların giyebileceği bir modeldir.

Aşağıdaki Unagi hoodie modelinde ise Thanks for nothing “Hiçbir şey için teşekkür borcum yok” yazısı bizdeki arabaların arkasına yazılan “miras değil alın teri” deyimini hatırlatsa da genel olarak kişiliğini oluşturma sürecindeki bireyin topluma baş kaldırısını sembolize etmektedir.

Erkek hoodie modelleri ve fiyatları

Bu modeli çoğunlukla erkekler tercih etse de unisex bir modeldir. Bu hoodie modeli de 299 TL’ye satılmaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here