Hiç duyulmamış sözler

Bazen bir iki cümlelik güzel söz kalın kitaplara bile sığamayacak kadar anlam yoğunluğu taşır. Konuşurken kalpten kalbe köprü kurmak ve duygularımızın en saf halini karşımızdakine aktarmak isteriz.

Neredeyse hepimiz “konuşma” yetisine sahibiz fakat bazen saatlerce konuşup “iki kelime” ile anlatılacak bir meseleyi bile ifade edemediğimiz oluyor. Örneğin “senden hoşlanıyorum” veya “zamanımı boşa harcadın, defol git hayatımdan !” diyebilmek bazen tonlarca yükü kaldırmak kadar zordur bazen.

İnsanlar zaman ve kelime israfından kaçınmak için güzel sözlere başvururlar. Bu sözler bazen aşk ve sevgiyi bazen ise gönül kırgınlığını ifade eder.

Sözler

Söz söylemek bir sanattır. Kelimeleri herkes bilir fakat onları doğru yerde, doğru zamanda ve doğru kombinasyonda kullanmayı her kişi bilemez.

Fakat bazı sözler vardır ki her ortam ve durumda ağırlığı vardır. Esasen en güzel sözler insanın içinden geçeni yansıtan basit cümlelerdir. Ama karmaşık duyguları basit cümlelere sığdırmak zordur.

Hele konu aşk ise dilbazlar kekeme kalır. Dilden dile dolaşan aşk sözleri ancak aşkı sahiden yaşayanlar tarafından ilk kez literatüre sokulmuşlardır.

Sevilen birine söylenebilecek en güzel sözler genellikle basit cümlelerdir ama anlam yoğunluğu derindir. Örneğin;

Senin olduğun yerde güneş gece lambası gibi kalır.

Ağır sözler

Dil gönlün sözcüsü olup konuşmada tercih edilen kelimeler kişiliğin ortaya konmasında etkilidir. Bu yüzden konuşurken tutarlı olabilmek ve derin anlamları basit kelimelerle ifade edebilmek gerekir.

Etkili hitabet kabiliyeti her kişiye verilmiş bir yeti değildir, ağır sözleri genellikle derin yaşanmışlıkları olan insanlar kullanırlar.

Aşk bir kişinin başına gelebilecek mucizevi güzellikte bir duygudur. Ama aynı zamanda bir zaafiyet, hatta talihsizliktir.

Aşk hormonlara diz çöktüren, hayat planına zikzak çizdiren bir duygu dalgalanmasıdır. Aşık maşukuna ağır aşk sözleri ile hitap etmek ister ama dilin gönle tercüman olamaması korkusunu hep yaşar.

kocama aşk sözleri

Konu aşk değilse sözleri ağırlaştırmak kolaydır. Hissedilen duyguya bir miktar mübalağa eklenirse mesele hallolur.

İşte size hiç duyulmamış birkaç ağır söz:

Düne kadar güvendiğim dağdın, bugün köstebek tümseğinin gölgesinde kaldın.

Hayat dersinden kopya çekenleri, bütünlemede üzerim.

Unutulanlar unutanları asla unutmaz lakin o kadar siliksin ki seni bir türlü hatırlayamıyorum.

Kocama güzel sözler

Erkeklerin kadınlara güzel sözler söylemesi alışık olduğumuz bir konudur. Kadınlar ise kocalarına duygularını anlatmak için nadiren güzel cümleler kurarlar. Belki de bunun sebebi kocama güzel sözler söylersem şımarır düşüncesidir.

Veya kocama fazla iltifat edersem aynısı ile karşılık bulamam duygusu vardır. Ancak yine de kadınlar kocalarının kulağına zaman zaman aşk sözlerini fısıldamaya bayılırlar.

Şöyle ki;

Elbet bir gün buluşacağız,
Diye avunanlara nispet olsun diye,
Seninle her gün göz göze, diz dize, el ele olacağım,
Senede bir gün buluşacağız,
Diye avunanlara nispet olsun diye,
Her gece senin olacağım,
Erim, yüreğim, dileğim…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here