Mail.Ru Video İndirme (Programsız)

Mail.ru internette Ruşça olarak hizmet veren bir mail servisidir. Film sitelerinin pek çoğu videoları mail.ru adresine yükleyerek yayınlarlar. Sizde mutlaka film izlerken; izleme seçenekleri arasında mail.ru seçeneğini görmüşsünüzdür. Bugün; mail.ru üzerinden paylaşılan film, v.b videoları bilgisayarımıza nasıl indireceğimizi anlatıyorum. Anlatacağım Mail.ru video indirme işleminde, herhangi bir program kullanmıyoruz. Bu sayade video indirme işlemini çok daha hızlı bir şekilde yapıyoruz.

Mail.Ru üzerinden Video Nasıl İndirilir?

1İzlemiş olduğunuz videonun üzerine gelin ve ters tuş (sağ buton) yapın. Açılan ekranda çıkan seçeneklerden en üstte bulunan seçeneği seçin.

Mail.ru video indirme işlemi nasıl yapılır?
Mail.ru video indirme işlemi nasıl yapılır?

2Seçeneği tıkladığınızda; video linkini gösteren bir ekran açılacak. Ekranda bulunan video linkini seçin ve Ctrl+c tuşları ile kopyalayın (sağ tık ile kopyalama seçeneği açılmıyor). Sonrasında bu linkin başlangıcına “m” harfi ekleyerek yeni sekmede açın. Aşağıya örnek link yapısını bıraktım.

  • Normal link: https://my.mail.ru/….
  • Değişen link: https://m.my.mail.ru/….
Mail.ru sitesinden video indirme
Mail.ru sitesinden video indirme

3Yeni sekmede mail.ru sitesinde videomuz açılacak. Şimdi açılan videonun üzerine gelelim ve ters tuş (sağ klik) yapalım. Açılan pencerede; “video olarak kaydet” seçeneğini seçelim. Videoyu indireceğimiz alanı seçelim ve kaydet diyelim.

Mail.ru videosu indirilmeye başlayacaktır. Programsız mail.ru video indirme işlemi bu kadar kolay. Bu işlem ile mail.ru sitesinden video indirdiğinizde; yüklenen video kalitesi neyse, o kalitede indirirsiniz. Yani 1080P olarak mail.ru’ya yüklenen bir videoyu, 1080P olarak indirirsiniz.

9 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here