Orjinal Adidas Nasıl Anlaşılır?

Orjinal Adidas ayakkabı ve formalar nasıl anlaşılır? Adidas ürünlerin orjinallik kontrolü. Adidas orjinal ürün sorgulama nasıl yapılır? Orjinal ve sahte Adidas ürünler arasında ne gibi farklar var?

Adidas markası tüm Dünya üzerinde tanınmış ve ürünleri oldukça fazla talep gören bir firma. Ayakkabı, krampon, forma, eşofman, çanta gibi çok fazla çeşitte Adidas marka spor ürün bulmanız mümkün. Peki aldığınız ürünün sahte Adidas yada orjinal Adidas olduğunu nasıl anlarsınız? bunu biliyor musunuz? Bugün sizlere bunu anlamanın yollarını öğretiyorum. Hadi hemen başlayalım.

Orjinal Adidas nasıl anlaşılır? sorusuna ilk vereceğim cevap Adidas logo kontrolüdür. Adidas logosunun yapısına bakmalısınız. Orjinal Adidas ile sahte Adidas arasında küçük logo farklılıkları mevcuttur. Altta bulunan resimde buna en güzel örnek olabilir.

Orjinal adidas anlamanın yolları logo kontrolü
Orjinal Adidas vs Sahte Adidas logosu

Adidas ayakkabının orjinal olduğunu nasıl anlarız? Orjinal ayakkabı nasıl anlaşılır?

Alacağınız Adidas ayakkabının orjinal olup olmadığını anlamanın bir kaç yöntemi mevcut. Bunlardan ilki Adidas etiketinde bulunan spor ayakkabının seri numarasını kontrol etmenizdir. Orjinal Adidas ayakkabılarda her ayakkabının farklı seri numarası oluyor. Yani ayakkabının sağ teki farklı seri numarası, sol teki farklı seri numarası olmalı. Sahte adidas ayakkabılarda ise her iki çiftin seri numarası da aynıdır.

Yedek bağcıklar orijinalde yuvarlanmış ve sıkıca plastikle kaplanmıştır. Sahte ürünlerde ise gevşek bir şekilde paketlenmiştir.

Orjinal Adidas ayakkabı nasıl anlaşılır?
Orjinal Adidas ayakkabı nasıl anlaşılır?

Orjinal Adidas ayakkabıyı anlamanın bir diğer yöntemi ise; dikişlerini kontrol etmektir. Orjinal ayakkabının dikişleri daha düzenli dikilmiştir. Sahtelerinde ise dikişlerde düzensizlikler görülmektedir.

Orjinal Adidas ayakkabının fiyatı ile sahte adidas ayakkabı fiyatı arasında komik bir fiyat farkı bulunmaktadır. Alacağınız ayakkabı modelinin fiyatını bir kaç internet sitesinde aratın. Genellikle yakın fiyatlar olacaktır. Eğer bu fiyatlardan çok daha ucuz bir ürün bulduysanız, o ürünün sahte olma olasılığı yüksektir.

Ayakkabının orjinal olup olmadığını anlamak için; üstte anlattığım gibi logo kontrolü yapabilirsiniz. Sahte Adidas ürünlerin logolarında bulunan çizgiler ve logo yapısında küçük farklar gözlemleyebilirsiniz.

Adidas formanın ve eşofmanların orjinal olduğu nasıl anlaşılır?

Adidas markasının en çok sattığı ürün gruplarından birisi de Adidas formalar ve eşofman takımları oluyor. Çok fazla talep gören bu spor ürünlerinin de piyasada çok sayıda sahtesi mevcut. Bu ürünlerin sahte mi? orjinal mi? olduğunu nasıl anlarız? hemen inceleyelim.

Adidas formanın orjinal olduğu nasıl anlaşılır?
Adidas formanın orjinal olduğu nasıl anlaşılır?

Bu tarz ürünlerin orjinalliği konusunda çekinceleriniz varsa; öncelikle Adidas logo kontrolü yapmalısınız. Buradan bir şey anlaşılmıyorsa, forma yada eşofmanın dikişlerini inceleyin. Orjinal Adidas formaların ve eşofman takımlarının dikiş aralığı daha sıktır. Elinizle biraz esnettiğinizde dikişler hemen ayrılmazlar.

Bir diğer Adidas orjinallik kontrolü ise bu ürünlerde kullanılan filelerin malzeme yapısının kontrolüdür. Adi polyester malzemeden yapılan fileler genelde sahte ürünlerde olmaktadır. Ayrıca kumaş kalitesi orjinal Adidas ürünlerde yüksek seviyede olmaktadır.

Adidas orjinal ürün sorgulama

Adidas marka bir ürün aldığınızda bu ürünün orjinal mi? yoksa sahte mi olduğunu anlamak için; Adidas orjinal ürün sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için 0850 502 61 41 numaralı telefonu arayarak Adidas Türkiye satış merkezine ulaşabilir ve seri numarası ile orjinal ürün sorgulaması yaptırabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Flo internet sitesinden adidas stan smith spor ayakkabi aldim. Seri numarasi 3NGN2X9N00295 orjinalligi konusunda tereddüt yasiyorum. Yardımcı olur musunuz

    • Adidas marka bir ürün aldığınızda bu ürünün orjinal mi? yoksa sahte mi olduğunu anlamak için; Adidas orjinal ürün sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için 0850 502 61 41 numaralı telefonu arayarak Adidas Türkiye satış merkezine ulaşabilir ve seri numarası ile orjinal ürün sorgulaması yaptırabilirsiniz.

  2. Öncelikle satın alacağınız ürünün replika olup olmamasından endişeleniyorsanız logosunu yakından incelemenizi tavsiye ederim. Satın alacağınız kıyafet, çanta, ayakkabı ya da aksesuarın logosunun tasarımına, yazı fontuna ve dikişlerine dikkat etmenizde fayda var. Orijinal bir ürünle replika ürünün logosu karşılaştırıldığında bariz farklılıklar olduğu dikkat çekmektedir. Logonun yanı sıra kumaş kalitesi ve ürün ağırlığı da ürünün replika olup olmaması hakkında size bilgi verecektir. Replika ürünlerin kumaşları ya da replika ürünlerde kullanılan deriler orijinali kadar kaliteli değildir. Bununla birlikte, replika ürünler orijinaline göre çok daha hafif bir ağırlıktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here