Perdah makinesi nedir ?

Perdah makinesi beton dökülmesinin ardından zemindeki pürüzlerin kaldırılması ve betonunun arasındaki boşlukların kapatılması için üretilmiş bir makinedir. İşlevleri arasında zemini temizlemek ve cilalamak da yer almaktadır.

Perdah makinesi, halk arasında beton helikopteri olarak da bilinmektedir.

perdah makinesi

Perdah makinesi seçerken nelere dikkat edilmelidir ?

Boyut

Perdah makineleri genellikle 60’lık, 70’lik, 90’lık ve 120’lik olarak üretilmektedir. Dar mekanlarda 60’lık ürünler daha uygun iken otopark, akaryakıt istasyonu gibi daha geniş mekanlar için 90’lık, 120’lik perdah makineleri tercih edilmektedir.

Yakıt tüketimi

Perdah makineleri yakıt kullanımı açısından elektrikli, benzinli veya dizel olarak üretilebilmektedir. Oksijen kaynağı kullanılan kapalı alanlarda kullanmak elektrikli perdah makinesi kullanmak daha uygundur.

Bıçak tipleri

Perdah makinesi seçiminde üründe ne tür bıçak tipi kullanıldığına da dikkat etmek gerekir. Perdah makinesi hangi amaçlar için kullanılacaksa, örneğin mat bir yüzey mi isteniyor, parlak bir yüzey mi isteniyor bu hususlara göre kombinasyon bıçakları ve son işlem bıçakları farklı olacaktır.

Motor gücü

Motorun güçlü olması iyidir fakat motor gücü arttıkça yakıt harcaması artar. Motor gücü ile perdah makinesinin boyutu arasında bir orantı olması gerekir.

Bakım kolaylığı ve garantisi

Ürünü satın alamdan önce perdah makinesi satan firmanın teknik destek yeteneği, teknik servise ulaşım ve yedek parça bulma kolaylığı, ürüne ne kadar süre garantili bakım hizmeti verildiği gibi hususlara dikkat edilmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here