Skechers ayakkabı orjinal nasıl anlaşılır ?

Adidas ve Nike gibi ayakkabı markalarını az çok tanıyoruz, peki Skechers ayakkabı orjinal nasıl anlaşılır ?

Skechers ayakkabılar, giyimi rahat ve konforlu olmalarıyla tanınmaktadırlar. Ayakkabılarda ısıya duyarlı ve ekstra yastıklama sağlayan memory foam teknolojisi kullanıldığı için giyildikten sonra ayağın şeklini almaya başlamaktadır.

Kısa bir süre sonra ayakkabı tamamen ayağa uyumlu hale gelir ve bir terlik rahatlığıyla giyilir. Ayağı yormaz, uzun süre kullanılsa da vurma, sıkma gibi şikayetler yaşatmaz.

Memory foam NASA tarafından geliştirilen bir teknolojidir. Daha sonra Skechers gibi ayakkabı firmalarınca da kullanılmaya başlanmıştır.

Skechers ne malı ?

ABD merkezli Skechers firması 1992 yılında kurulduğunda aslında bir ayakkabı üreticisi değildi Dr Martens ayakkabılarının dağıtımını yapıyordu.

Faaliyete geçtikten kısa bir süre sonra firma kendi ürünlerini üretmeye karar verdi. LA Gear markasının da kurucusu olan Robert Greenberg kendi markasını tasarlayıp üretmeye karar verdi.

Firmanın ilk ayakkabı ürünleri paten ve hizmet botlarıydı. Ancak kısa sürede ürün yelpazesini genişletti. 1997 yılında ABD dışına da açılarak ürünlerini dünyanın değişik ülkelerinde pazarlamaya başladı. Akıllı bir reklam stratejisi kullanarak ABD’nin en hızlı büyüyen ayakkabı markalarından biri haline geldi.

Skechers firması hızlı olarak büyürken rakip firmalar da kendi ürünlerinin taklitlerini ürettiği gerekçesiyle dava açtılar. Gerçeği söylemek gerekirse Skechers firmasının bazı ürünleri bir çok ünlü ayakkabı firmasının ürünlerinden fazlasıyla esinlenmiştir.

Şimdilerde firma ABD’nin 3. büyük ayakkabı firması durumundadır.

Skechers hangi ülkede üretiliyor ?

Skechers firması ABD firması olsa da ayakkabılar Çin ve Wietnam gibi üretim maliyeti düşük Uzak Doğu ülkelerinde üretilmektedir. Skechers üretim denetlemesi ve kalite kontrolü yapmaktadır.

Skechers ayakkabı nasıl temizlenir ?

Ayakkabıların üst kısımlarını temizleyici bir jel veya hafif bir deterjan ve yumuşak bir bezle temizleyiniz. Ayakkabıların dış yüzeyindeki lekeler silme ile çıkacaktır.

Ayakkabının tamamen suya batırılması veya çamaşır makinasında yıkanması içindeki malzemeyi ve dikişleri etkileyebilir.

Skechers ayakkabı çamaşır makinede yıkanabilir mi?

Elinizdeki Skecher ayakkabı deriden yapılmadıysa, çamaşır makinasının mini programında yıkanabilir. Su lekelerinin ayakkabıda iz  bırakmasını istemiyorsanız yıkamadan önce koruyucu sprey uygulamalısınız.

Yıkadıktan sonra Skechers ayakkabınızı oda sıcaklığında kurumaya bırakınız. Ayakkabınızda Skechers Memory Foam tabanlık varsa, 10 ila 12 saat kurumaya bırakılmalıdır.

Skechers su geçirir mi ?

Skechers su geçirmez değildir, ancak giymeden önce su geçirmeyi engelleyici bir sprey kullanarak ayakkabının su geçirme ihtimalini düşürebilirsiniz.

Ürünü garanti kapsamı dışına çıkaracak hususlar

Firma uygun olmayan bez ve türevleri ile ayakkabıları temizleme, ter, nem, temizlik malzemeleri ile yıkama-kurutma, her gün kullanıma bağlı renk atması, leke, dikiş ve tabanlarda açılma, sürtünme sonucu burun ve diğer kısımlarda açılma, iç astarın zamanla deforme olması, çocuk ayakkabılarıyla top oynanması, ayakkabının sert cisimle sürtülmesi, memory foam tabakasının kullanıma bağlı çökmesi gibi durumlar için garanti vermemektedir.

Skechers ayakkabı orjinal nasıl anlaşılır ?

Aldığınız Skechers ayakkabının orijinal olup olmadığını anlamak için ürünün fotoğrafını çekip musteriiliskileri@skechers.com.tr ye yollayabililir, 0850 488 02 00 numaralı Skechers müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Eğer ürünü mağazadan aldıysanız  skechers.com.tr/ ye girip fiyat ve modeline bakarak karşılaştırma yoluyla da ayakkabının orijinal olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Skechers ayakkabılar ile ilgili yaşanan klasik şikayetler

Ödenen para fazla olunca kullanıcılar Skechers ayakkabıların uzun süre dayanan ürünler olduğunu zannetmektedirler. Halbuki firmayı öne çıkaran husus dayanıklı olması değil rahat ve şık olmasıdır.

Skechers ayakkabıları halı sahada giyerseniz, sık giyerseniz veya özensiz kullanırsanız ucuz ayakkabılar kadar bile dayanıklı olmadığını görürsünüz. Skechers ayakkabılar ülkemizde pahalı fiyatlara satılmakla birlikte ABD’de Adidas ve Nike gibi markalara göre ucuz satılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here