Instagram mesaj dökümanı nasıl çıkarılır ?

İnsanlar sosyal medyada sarf ettiği söz ve yazışmalar nedeniyle mahkemelik olabiliyorlar. Mahkemelik olma örneği sizlere abartılı gelebilir ama Instagram yazışmaları nedeniyle insanlar arasında tartışma, çekişme, hatta kavga olması sık rastladığımız durumlar.

Bir gün sizlere de şöyle suçlamalar yöneltilebilir:

-Sen Instagramdan falancaya benim hakkımda şöyle böyle demişsin,

-Bana şunu vadetmiştin, bak istersen eski Instagram mesajlarına,

-Hani eski kız arkadaşınla Instagramda görüşmüyor, yazışmıyordun ?

Bu tür sıkıntıların en temiz yolu Instagram mesaj dökümanlarını çıkarıp karşıdakine göstermek veya iddia sahibinden iddialarını ispatlamasını istemektir.

Eğer Instagram mesajlarını sildiyseniz doğal olarak ilk yapacağınız şey karşı taraftan bunları istemektir. Eğer o da silmediyse ve size vermek istiyorsa Instagram mesajlarını size verecektir.

Aksi halde silmiş olduğunuz mesajları görebilmenizin iki yolu daha vardır.

Instagram mesaj dökümanı nasıl çıkarılır :Birinci yöntem

Çoğumuzun İnstagram hesabı ve Facebook hesabı birine bağlı. Eğer sizin de öyleyse Instagram’dan sildiğiniz mesajları Facebook hesabınıza giriş yapıp oradan görebilirsiniz.

Facebook hesabınıza girdikten sonra gelen kutunuza girin. Sol tarafta bir menü çubuğu göreceksiniz. Instagram Direct simgesine basınca Instagram mesajlarınız karşınıza çıkacaktır.

Instagram mesaj dökümanı nasıl çıkarılır

Instagram mesaj dökümanı nasıl çıkarılır :İkinci yöntem

Diyelim ki Facebook ve Instagram hesabınız birbirine bağlı değil. O halde mesaj dökümanlarını Instagram’ın kendisinden istemek zorundasınız. Şöyle ki:

  • Instagram hesabınıza giriş yapınız.
  • Profil simgenize bastıktan sonra Ayarlar simgesine basınız.
  • Karşınıza bazı seçeneklerin olduğu bir sayfa gelecektir. Gizlilik ve Güvenlik seçeneğine basınız.
  • Sayfanın altlarında Veri İndirme seçeneği olacaktır ona basınız.
  • Sonraki aşmada İndirme iste ye basınız. Kimliğinizi doğrulamanız gerekir, bunu yaptıktan sonra Tekrar Giriş Yap a basınız.
  • Instagram mesaj dökümanını size göndermek için sizden elektronik posta adresi isteyecektir veriniz.
  •  İleri ye basınız.
  • Bunu yapınca e posta adresinize Instagram mesaj dökümanını indirebilmeniz için bir bağlantı linki gönderilecektir. (Size hemen bir elektronik posta gönderilmeyebilir bazen bir iki gün beklemeniz gerekebilir. 48 saatte gelmezse yeniden denersiniz.)

Elektronik postada gelen indirme linkine tıklayınca size Instagram mesaj dökümanı inecektir. İnecek dosyanın adı messages.json olup json uzantılı olması nedeniyle dosyayı Word da değil de notepad de (not defteri) açabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here