Solgar No Flush Niacin niçin kullanılır ?

Yakın bir zaman önce başlayan Koronavirüs salgını bağışıklık sisteminin önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Salgın hastalıklar öncelikle bağışıklık sistemi zayıf bireyleri etkilemektedir.

Gıdaların genleriyle oynanması, organik besinlere ulaşım imkanının kısıtlı olması, hazır gıda tüketimi alışkanlığının yaygın olması nedeniyle gerekli günlük kalori miktarını tamamlayan kişilerde bile bazı vitamin, mineral ve vücudun işleyişi için elzem olan bazı organik bileşiklerin eksik olduğu görülmektedir.

Dünya çapında vitamin ve gıda takviyeleri konusunda sektörünün öncülerinden Solgar‘ın piyasaya sürdüğü No Flush Niacin vücudunda B3 vitamini eksikliği bulunan kişilere önerilebilecek bir takviye üründür.

No Flush nedir ?

No Flush u Türkçe’ye çevirirsek “kızarıklık yapmayan” şeklinde bir manası vardır. No Flush Niacin in anlamı da kızarıklık yapmayan Niasin takviyesi demektir.

Vitamin ve gıda takviyeleri doğal beslenme ile çok fazla gıda tüketilerek alınan vitamin ve yararlı bileşikleri yoğun olarak sundukları için bazen yan etkileri de fazla olabilmektedir. Yüksek doz niasin alımının vücutta kızarıklık yapma riski bulunmaktadır.

Solgar No Flush Niacin ürünü şeker, tuz ve nişasta içermediği gibi kızarıklık veya başka türlü semptomlarla kendini gösteren alerjen etkileri olabileceki olan gluten, buğday, maya, soya ve süt ürünleri, renklendirici, yapay aroma, koruyucu ve tatlandırıcı da içermemektedir.

Niasin ne işe yarar ?

Niasin B3 vitamininin diğer adı olup bu vitamin yeterli alınmadığında;

  • Cilt sorunları,
  • Bağırsak sorunları ve sindirim sistemi ile alakalı başka sorunlar,
  • Baş ağrısı,
  • Unutkanlık,
  • Sinirlilik, konsantrasyon bozukluğu,
  • Kendini yorgun hissetme,

Gibi şikayetler görülmekte hatta Niasin eksikliğinin depresyona zemin hazırladığı da düşünülmektedir.

Kalp ve kolestrol hastalıkları olan kişilere ayrıca, şeker hastalarına, cildinde sık sık dermatit veya başka cilt sorunları görülen kişilere Niasin takviyesi alması önerilmektedir.

Solgar No Flush Niacin içindekiler

Solgar No Flush Niacin 500 mg’lik 50 tablet halinde cam şişede satılmaktadır.Ortalama satış fiyatı 100 TL’dir.

İçeriğinde;

  1. İnositol
  2. Niasin
  3. İnositol Hekzanikotinat

Bulunur.
Piyasada satılan diğer ürünlerin ne işe yaradıklarını merak ediyorsanız ne işe yarıyor bağlantısından devam ediniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here