Tivibu kanal kurulum ve şebeke arama frekansı

Tivibu kanal kurulumu aslında çok basittir şebeke arama frekansını biliyorsanız tivibu kanal kurulumunu servis çağırmadan kendiniz de yapabilirsiniz. Eğer her şeyi doğru şekilde yapmanıza rağmen bir türlü kanallar yüklenmiyorsa o zaman tivibu müşteri hizmetleri olan 444 5 375 numarasından canlı destek alabilirsiniz.

Eğer sorun müşteri hizmetleri ile görüştükten sonra da çözülmediyse çanak anten sinyal seviyesi düşük olabilir. Tivibu yayınları için çok yüksek sinyal gerektiğinden dolayı anten sinyal seviyesinde hiç bir hata olmaması gerekmektedir. Özellikle de Tivibu kanal kurulum frekansı olan 11853 H 25000 çok iyi sinyal alması gerekir.

Çanak antenin kurulumunu, ayarını kendiniz yapamıyorsanız Eyüp uydu servisi size bu konuda yardımcı olacaktır. 0538 034 24 04 nolu telefondan aramanız halinde size randevu verilecektir.

Firma İstanbul’un bir çok noktasına hizmet vermektedir. Sultangazi uydu servisi arayanlar da aynı telefon numarasından ulaşabilirler.

Tivibu kanal kurulum işlemlerinden önce;

  • Çanak anten kurulumu,
  • Çanak anten ayarı,
  • Lnb ayarı,

Yapılması gerekir. Bu ayarlarda küçük bir hata olsa bile Tivibunun kanal arama frekansına yeterli miktarda sinyal gelmeyebilir.

Tivibu şebeke kanal arama frekansı

Tivibu frekans: 11853

Tivibu Sembol: 25000

Tivibu Polarizasyon: Yatay (H)

Varsa Fec: Otomatik

Yukarıdaki Tivibu Frekans bilgilerinde değişme olursa yeni frekans bilgilerinin internetten veya uydu kurulumu yapan yerlerden öğrenilmesi gerekir. Güncel Tivibu şebeke kanal arama frekans bilgilerini Kayaşehir uydu servisinden öğrenebilirsiniz.

Çanak anten kurulum ve ayarlama fiyatları

Bu konuda belirlenmiş bir liste fiyatı bulunmamaktadır. Çanak antenin çatıya mı kurulacağı, balkona mı kurulacağı, kaç metre kablo gideceği gibi hususlara göre fiyatlar değişmektedir.

Bazı uydu servisleri ellerindeki işin yoğunluk derecesine ve hizmet talep eden kişinin muhitine göre de fiyat ayarlaması yapabilmektedir.

Çanak anten kurulu ve ayarları yapılı ise sadece Tivibu kanallarının kurulması gerekiyorsa servis çağırmanıza gerek yoktur. Cihazı uydu servisine getirerek de kanal yükletebilirsiniz. Servis tanıdık ise bundan ücret almamaktadır. Değilse 10-20 TL ye bu hizmet verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here