Tranko buskas zayıflatır mı ?

Tranko buskas ile zayıflayanlar olduğu internet yoluyla yayılınca  Tranko buskas zayıflatır mı diye merak edenler eczanelere tranko buskas mucizesini sormaya başladı.

TRANKO-BUSKAS n-butilbromid, hiyosin ve medazepam içeren bir ilaçtır. Truncu renge sahip olan bu ilac, kuru, temiz, kokusuz, düzgün yuvarlak, kaplanmış bikonveks tabletler halinde satılmaktadır. 20 ve 40 tabletlik formları bulunmaktadır.

TRANKO-BUSKAS Ne İşe Yarar?

İlaç içinde bulunan medazepam maddesi ile kas gevşetici ve endişe giderici etkiler taşımaktadır. Hiyosin-N- butilbromid ise üreme organları, sindirim oranları ve idrar yolları gibi organlarımızdaki düs kasları gevşetir ve kramp çözücü etkiye sahiptir. Ruhsal gerginliklere bağlı olan mide ve karın bölgesinde meydana gelen spazm sorunları için kullanılır. Safra yollarındaki kramp ağrılarına ve şişkinliklere iyi gelir. Rahim spazmı, ağrılı adet görmek ve hıçkırık gibi sorunlar için kullanılır. Aynı zamanda kadın üreme organlarında meydana gelen işlev sorunlarına çözüm olarak kullanılır.

TRANKO-BUSKAS Yan Etkileri Nelerdir?

Yaygın olmayan etkileri
• Döküntü ve kızarıklık gibi alerjik bulgular
• Ağız kuruluğu
• Çarpıntı

Az Görülen yan etkiler
• Huzursuzluk, sinir, öfke, uyku sorunları ve intihar düşünceleri
• Deride morarma ve anormal kanamalar

Çok az görülen yan etkileri
• Çift görme, puslu görme ve göz bebeklerinde meydana gelen titreme
• Kas krampları
• İdrarın kola renginde çıkması ve deri renginde meydana gelen sararma
• Cinsel istekte azalma ve adet bozuklukları
• İshal, bulantı ve kabızlık
• Terlemede durma ve ya azalma
• Kan basıncında azalma

TRANKO-BUSKAS Nasıl Kullanılır?

TRANKO-BUSKAS’ın dozu, sorunlarınıza ve şikayetlerinize göre doktorunuz tarafından ayarlanmaktadır. Bu ilacı doktor kontrolünde kullanmanız gerekmektedir. Genel olarak ilaç dozu günde üç kez, 10 ve 20 MG arasında değişim göstermektedir. İlaç, ağız yolu ile yutularak alınmaktadır. Aç karnına bir bardak su ile bütün halinde alınması gerekir. 65 yaş ve üzeri kişiler için TRANKO-BUSKAS dozu daha düşük tutulmaktadır. Böbrek yetersizliği gibi rahatsızlıkların var ise doktora mutlaka bildirmeniz gerekir. Aynı zamanda karaciğer yetersizliği sorunu için yaşayan kişilere de doktorunuz bu ilacı önermeyebilir.
TRANKO-BUSKAS ile tedavi sürecinin kendi kararınız ile aniden kesmemeniz gerekir. Böyle bir durumda huzursuzluk, gerilim, uyku bozukluğu, hayal görme ve titreme gibi etkiler meydana gelebilir. Aynı zamanda nöbet benzeri kasılmaları ve ruh hastalıkları gibi durumlar meydana gelebilir. Uzun süren tedavileri takiben bu ilacı kesmeden önce mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

TRANKO-BUSKAS Fiyatı
TRANKO-BUSKAS 10,53 TL fiyat ile eczanelerde doktor reçetesi ile satılmaktadır.

Tranko buskas zayıflatır mı ?

Bu ilaç genel olarak kas gevşetici nitelikte bir ilaç olup sindirim sistemini ve idrar yollarını rahatlatmaya yarar. Böylece kabızlık, şişkinlik veya idrara çıkamama problemleri olan kişiler düz kaslardaki gevşemeye bağlı olarak tuvaletteki işlemlerini daha rahat hallederler.

İlacın boşaltım sistemini rahatlatması sebebiyle bazı kişilerde ishal görülebilmektedir. İshal ve kolay dışkılama gibi faktörler nedeniyle kişide geçici bir süre ile kilo kaybı yaşanabilmektedir.

Ancak Tranko buskas ilacının bir zayıflama ilacı olmadığı ve bu ilacı kullanmanın bir zayıflama yöntemi olarak benimsenmemesi gerektiğinin altını çizmek isteriz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here