Apikobal kilo yapar mı ?

Apıkobal İlacı Nedir Ne İşe Yarar Yan Etkileri Nelerdir Nasıl Kullanılır?

Apıkobal, B, B6 ve B12 vitaminlerini içeren kombine bir ilaçtır. 30, 50, 60, ve 90 adetlik bister ambalajlarda karton kutular içerisinde satılır. Beyaz benekli, pembe renkli, her iki tarafı bombeli, yuvarlak tabletler olarak sunulur.

Apıkobal Ne İşe Yarar?

Apıkobal, zihinsel ve bedensel olarak çabuk yorulma şikâyeti olan kişilerde, unutkanlık ve sinirlilik halleri yaşayanlarda ve kuvvetsizlik, titreme gibi durumlar olanlarda kullanılır. Eklem ve eklemi çevreleyen dokuda oluşan iltihap durumlarında verilir. Sinir iltihabı, sinirsel ağrı ve zona hastalıklarında kullanılır. Bel, kas ve eklemlerde meydana gelen ağrılara iyi gelir. Romatizmal ağrılar ve kramplarda etkilidir. Kalp kası hastalığı, alkolizm sırasında görülen zehirlenmelerde, ateşli romatizma hastalıklarında, ameliyat sonrası kusmalar ve radyasyon hastalığında kullanılır.

Apıkobal Yan Etkileri Nelerdir?

  • Yüz, dudaklar, dil ve boğazda şişme, nefes alamama, yutma zorluğu ve ciltte aşırı kaşınmalar gibi alerjik reaksiyonlar oluşabilir,
  • Öksürük ve ateş ile birlikte ciddi nefes darlığı nadiren de olsa görülebilir.

Apıkobal Nasıl Kullanılır?

Apıkobal doktor tarafından önerilen bir doz yok ise hastalığın belirtilerinin önlenmesinde günde 1 kez 1 tablet olarak kullanılır. Belirtilerin giderilmesi amacıyla kullanılıyorsa günde 2 kez 1 veya 2 tablet olarak kullanılır. Belirtiler azaldığında doz azaltılabilir.

Apıkobal Fiyatı

Apıkobal eczanelerde doktor reçetesi ile 10,78 TL fiyat ile satılır.

Apikobal kilo yapar mı ?

Apikobalın kilo almaya veya vermeye bir etkisi bulunmamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here