Alt Tire (_) Nasıl Yapılır?

Alt Tire

Alt tire (_) işareti; özellikle sosyal medyanın popülerliğinin sürekli artması sebebiyle kullanıcı adlarında, dosyalarda, program kodlarında v.b yerlerde kullanılan bir semboldür. Bugün alt tire işareti (_); klavyede, telefonda, laptopda, ekran klavyesinde nasıl yapılır? hep birlikte öğreneceğiz.

Alt tire işareti
Alt tire işareti

Yukarıda resimde görmüş olduğunuz; _ALT_TİRE_ yazısında bulunan, kırmızı ile gösterilen işaret, alt tire işaretidir.

Alt tire (_) işareti hakkında yazımızdan bazı konu başlıkları;

Klavyede al tire tuşu nerede?

Alt tire nasıl yapılır? Alt tire tuşu nerede?
Alt tire nasıl yapılır? Alt tire tuşu nerede?

Alt tire tuşu klavyede; yukarıda resimde mavi renk ile gösterilen yerde bulunmaktadır. Bu tuşda sizin de gördüğünüz gibi 2 yada 3 adet karakter bulunmaktadır. Alt tire işareti yapmak için sadece bu tuşa basmamız yeterli gelmemektedir. Şimdi gelin alt tire nasıl yapılır? hep birlikte öğrenelim.

Klavyede alt tire nasıl yapılır?

Klavyede alt tire nasıl yapılır?
Klavyede alt tire nasıl yapılır?

Klavyede alt tire yapabilmek için Shift tuşunu kullanmamız gerekmektedir. Shift tuşu klavyelerde genellikle 2 adet bulunur. Bu shift tuşlarından herhangi biri ile alt tire işaretinin bulunduğu tuşa basarak alt tire işaretini yapabiliriz. Yani kısaca klavyede alt tire; Shift + Alt Tire tuşlarının kombinasyonundan ortaya çıkmaktadır.

Telefonda alt tire nasıl yapılır?

Telefonda alt tire nasıl yapılır?
Telefonda alt tire nasıl yapılır?

Telefonda alt tire yapabilmek için; Z harfine basılı tutmamız gerekmektedir. Böylelikle Z tuşunda bulunan alt tire işareti ekranda belirecek ve bıraktığımızda alt tire işaretini yazmış olacağız. Telefonda alt tire işareti yapmanın bir diğer yolu da; 123 tuşuna bir kere basarak numaraların ve işaretlerin bulunduğu ekrana geçiş yapmaktır. Bu alanda alt tire işaretine bir kez basarak telefonda alt tire işaretini oluşturabiliriz. Tablet’de alt tire yapmak için yine aynı yöntemi kullanabilirsiniz.

Laptop’ta alt tire nasıl yapılır?

Alt tire işareti laptop klavyesinde; yine normal klavyede yapıldığı gibi yapılmaktadır. Yani laptopda alt tire işareti yapmak için; Shift + Alt Tire tuşuna basmalıyız.

Ekran klavyesinde alt tire işareti nasıl yapılır?

Ekran klavyesinde alt tire nasıl yapılır?
Ekran klavyesinde alt tire nasıl yapılır?

Eğer klavyenizin Shift tuşu yada alt tire tuşu bozuksa, ekran klavyesini kullanarak alt tire işareti yapabilirsiniz. Ekran klavyesinde alt tire işareti yapmak için; ÜST tuşuna bir kez tıklayalım ve sonrasında ALT TİRE işaretinin olduğu tuşa basalım.

Alt tire işareti kopyala

Alt tire işareti yapmak için kopyala yapıştır yöntemini de kullanabilirsiniz. Bunun için hemen yandaki; _ işaretini kopyalayın ve alt tire kullanmak istediğiniz yere yapıştırın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here