İnstagram İsim Değiştirme

Bugün instagram isim değiştirme hakkında konuşuyoruz. İnstagram’da kullanmış olduğunuz kullanıcı adınız istediğiniz zaman değiştirilebilmektedir. İnstagram’da isim değiştirme işlemini; (mobil) android, ios instagram uygulamaları ve pc üzerinden instagram internet sitesi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir? İnstagram’da İsim Değiştirme İşlemi (Android, İOS)

1 İnstagram isim değiştirme işlemini gerçekleştirmek için öncelikle instagram uygulamasını açalım.

Uygulama üzerinden instagram isim değiştirme
Uygulama üzerinden instagram isim değiştirme

2 Uygulamada ana sayfamız üzerinde bulunan profili düzenle butonuna basalım.

İnstagram kullanıcı adı değiştirme sayfası
İnstagram kullanıcı adı değiştirme sayfası

3 Profili düzenle dediğimizde; yukarıda resimde gördüğünüz sayfa açılacak. Burada Kullanıcı adı yazan sekmede sizin şuan için kullanmış olduğunuz kullanıcı adınız yazacak. İnstagram isim değiştirme işlemini bu sekmede gerçekleştireceğiz.

İnstagram isim değiştirme, yeni kullanıcı adı
İnstagram isim değiştirme, yeni kullanıcı adı

4 Şimdi, değiştirmek istediğimiz eski kullanıcı adımızı siliyoruz ve almak istediğimiz yeni kullanıcı adını buraya yazıyoruz. Sonrasında sağ üstte bulunan onay işaretine basarak instagram isim değiştirme işlemini tamamlıyoruz.

NOT: Almak istediğimiz kullanıcı adı daha önce alınmışsa veya alınmış fakat bazı nedenlerden dolayı instagram tarafından silinmişse, bu kullanıcı adını maalesef alamıyoruz. Böyle bir durumda aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz gibi; Bu kullanıcı adını alamazsınız uyarısı ile karşılaşırsınız.

İnstagram isim değiştirme, bu kullanıcı adını alamazsınız uyarısı
İnstagram isim değiştirme, bu kullanıcı adını alamazsınız uyarısı

İnstagram da isim değiştirme işlemini yaparken böyle bir uyarı alıyorsanız; yeni seçtiğiniz kullanıcı adına nokta, alt tire yada bir harf ekleyerek kullanmayı deneyebilirsiniz. Eğer bu şekilde kullanıcı adı istemiyorum diyorsanız instagram kullanıcı adları adlı yazımda bulunan kullanıcı adlarından birisini seçebilirsiniz.

İnstagram PC’de isim değiştirme

İnstagram kullanıcı adını mobilde olduğu gibi PC’den de değiştirebilirsiniz. Bilgisayardan instagram kullanıcı adı değiştirmek için;

  1. İnstagram.com internet sitesine girerek kullanıcı adımız ve şifremizle oturum açalım
  2. Ana sayfamızda bulunan profili düzenle butonuna tıklayalım
  3. Kullanıcı adı yazan sekmede bulunan eski kullanıcı adımızı silelim ve yeni almak istediğimiz kullanıcı adını yazalım
  4. Sayfanın altında bulunan gönder butonuna basalım.

İnstagram isim değiştirme engeli

İnstagram kullanıcı adı değiştirme sınırı yoktur. Ancak; arka arkaya yada gün içinde çok fazla isim değiştirme talebinde bulunursanız, instagram bunu spam olarak algılamaktadır. Böyle durumlarda da instagram size belirli bir süre (1-24 saat) isim değiştirme engeli koyar. İnstagram’da isim değiştirirken buna dikkat etmemiz gerekiyor.

İnstagram isim değiştirme sonrası

İnstagram’da isminizi yani kullanıcı adınızı değiştirdikten sonra; mesajlaştığınız kişilerin mesaj kutularında mesajlarınız silinmez ama mesajların yanında yazan kullanıcı adınız değişir. Takipçileriniz, takip ettiğiniz kişiler, fotoğraflarınız, beğenileriniz instagram isim değiştirme işlemi sonrası eskisi gibi kalır. Yani hesabımızda sadece ismimiz değişir, diğer alanlar sabit kalır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here