Anestol pomad lazer öncesi nasıl kullanılır

Lazer epilasyon işlemi esnasında acı hissetmemek için Anestol pomad gibi ağrı kesici kremler kullanılmaktadır. Anestol pomadın prospektüsünde lazer öncesi nasıl kullanılır, ne kadar süre bekletilir veya lazer epilasyon işlemleri için uygun mudur bu konularda bilgi yer almadığından ilk defa kullanacak kişilerde tereddüt hasıl olmaktadır.

Anestol İlacı Nedir Ne İşe Yarar Yan Etkileri Nelerdir Nasıl Kullanılır?

Anestol ağrı kesici krem olarak bilinir. Beyaz renkte homojen kıvamlı bir pomad olan Anestol 10 ve 30 gramlık alüminyum tüplerde ambalajlanmıştır. Bölgesel uyuşma sağlayan ve kaşıntıyı geçiren özelliklere sahiptir.

Anestol Ne İşe Yarar?

Anestol hücre zarında bulunan hücrelerin acıyı iletmesini engelleyen uyuşturucu etki yaparak acı ve ağrının hissedilmesini engeller. Tedavi edici etkisi olmayan Anestol lokal anestezi tarzında bir etkiye sahiptir. Sürülen bölgede bir süre ağrı ve acı hissedilmez. Ağda, lazer epilasyon ve dövme uygulamalarında acının hissedilmemesi için kullanılır. Basur hastalığında ağrı için uygulanır. Meme ucu çatlaklarında uyuşma ile acıyı keser. Güneş yanıklarında ağrıyı gidermek için kullanılır.

Anestol Yan Etkileri Nelerdir?

  • Yüz, dudak, dil ve boğazda şişme sonucu yutkunma güçlüğü ortaya çıkabilir,
  • El, ayak ve ayak bileklerinde aniden aşırı şişme görülebilir,
  • Ciltte kabarcıklar ve kaşıntı oluşumu,
  • Nefes alma güçlüğü,
  • Sinirlilik,
  • Görme bozuklukları,
  • Titreme ve nöbet,
  • Aşırı duyarlılık görülebilir.

Bu yan etkiler Anestol içerisinde bulunan etken maddelere alerjisi olan kişilerde meydana gelir ve hemen doktora başvurulması gerekir.

Anestol Nasıl Kullanılır?

Anestol krem günde birkaç kez gerekli bölgeye uygulanabilir. Bir seferde uygulanan Anestol miktarı 5 gramı aşmamalıdır. Çok geniş bir yüzeye sık uygulamak aşırı duyarlılığa neden olabilir, dikkat etmek gerekir.

Anestol Fiyatı

Anestol kremin eczanelerde satış fiyatı 11,49 TL’dir.

Anestol pomad lazer öncesi nasıl kullanılır ?

Lazer epilasyonun süresi de dikkate alınarak işlem başlamadan yaklaşık 20-30 dakika önce bölgeye anestol pomad sürülür. Yarım saat içerisinde uyuşturma etkisini göstermeye başlayacaktır.

Lazer epilasyon işlemi başlamadan heme önce sürülen krem yıkanır. Kremin etkisi 45 dakika ile 60 dakika sürecektir.

Bazı kullanıcılar Anestol Pomad’ın deriye daha çabuk nüfuz ederek daha etkili olabilmesi için kremi sürdükten sonra streç film ile üzerini sarmaktadırlar.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here