Bağbaşı Yaylası mobese

Denizli İlimizde bulunan Bağbaşı yaylası artık mobese ile izlenebilmektedir. Sadece Denizli halkı değil çevre il ve ilçelerden Bağbaşı ve Zeytin Yaylası’na ulaşmak için Bağbaşı Mevkiinden kalkan teleferiğe binerek kent manzarası seyrede seyrede 1400 metre yükseklikte bulunan Zeytin Yaylasına gitmektedir.

Teleferikle gidilen bu yol yaklaşık 1700 metre olup özellikle çocuklar teleferik yolculuğuna bayılmaktadır. Yazın sıcaklarında dahi teleferikle giderken serin bir hava gelmektedir.

Bağbaşı Yaylası mobese

Henüz Bağbaşı Yaylası’ne gidemeyenler veya evvelden bu teleferik yolculuğunu yapmakla birlikte içinde bulunulan an itibariyle teleferiği izlemek isteyenler için mobese hizmeti verilmektedir. Böylelikle orada olunmasa dahi o muhteşem atmosfer hatırlanmaktadır.

Günümüzde klasik kum, güneş ve deniz odaklı turizm anlayışına ilave olarak Bağbaşı yaylası gibi yayla turizmi de gelişmeye başlamıştır. İnsanlar kalabalık kentlerden bıkarak soluğu ayak basılmadık çayır çimenlerin olduğu, dağlarla bulutların iç içe geçtiği yaylalarda almaktadır.

Her zaman bu imkan olmadığı için de bazen mobese görüntüleriyle gönüller avutulmaktadır. Bilmeyenler daha önce buraları görmeyenler için Bağbaşı yaylası ve Zeytin Yaylası’na gidecek ziyaretçileri nelerin beklediğini özetleyeyim.

Öncelikle artık buralarda konaklama amaçlı gelenlere pansiyon, bungalov veya çadırla konaklama imkanı sunulmaktadır. Yani günübirlik gelip akşama geri dönme zorunluluğunuz yoktur.

Yaylada satış büfeleri, mescit, piknik alanı ve restoran bulunduğu için buraya gelenler yokluk çekmeyecektir.3 günlük veya 5 günlük konaklama, dağ havası alma ve yürüyüş yapma mental açıdan bir zindelik verecektir.

Sadece teleferikle gidip gelmek bile havanızı değiştirecektir. Bağbaşı yaylası mobese görüntülerine ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ilerleyebilirsiniz.

Bağbaşı yaylası mobese

Bağlantının çalışıp çalışmadığı veya Bağbaşı Yaylası hakkındaki yorumlarınızı aşağıda yer alan yorum kısmına belirtebilirsiniz. Sizlerin değerli yorumları başkaları için faydalı olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here