Crocs m4 w6 kaç numara ?

Yaza girerken terlik arayışı telaşımız başladı. Ayağı rahat tutmakla görevli olan terlikler bazen hayat kalitesini düşüren bir numaralı düşman olabilmektedir.

Günümüzde terlik-ayakkabı gibi ürünler de dahil olmak üzere bir çok ürünü internet üzerinden satın almaktayız. Bu bizi mağaza gezme derdinden kurtarsa da deneyip alma imkanından mahrum kaldığımız için yağımıza uymayan terlikleri satın alma riskiyle karşı karşıya kalmaktayız.

Kişinin ayakkabı ve terlik numarası pek oynamadığı için internet alışverişlerinde  giydiğimiz numarayı sipariş veriyoruz. Fakat Crocs gibi numara olarak İngiliz veya Amerikan ayakkabı ölçü birimini kullanan markalarda bu konuda sorun yaşamaktayız.

Bilindiği üzere bizler Avrupa’ya adapte olmuş durumdayız ve ayakkabı ve terliklerde Avrupa Birliğinin ölçülerini kullanmaktayız.

Bu çerçevede çocuklar 24-35 arası, kadınlar 35-41 arası ve erkekler 40-45 arası numaraları yaygın olarak tercih etmektedirler.

İnternetten Crocs satın alırken bu numaralar değil de ABD veya UK ölçü birimleri ile karşılaşınca ilk başta bir şaşırıyorsunuz, sonrasında karşılaştığınız numaranın ülkemizdeki karşılığını aramaya başlıyorsunuz.

Crocs m4 w6 kaç numara ?

Crocs m4 w6 ABD ayakkabı ölçü birimidir. Bunun ülkemiz ölçü birimi karşılığı 36-37 dir. 36 ile 37 arasında aslında epey fark vardır. Hatta bazı kadınların ayak numarası 36,5 tur.Yani 36 alsalar dar gelir, 37 alsalar bol gelir.

Bu konuda seçim yapmada zorlananlar için şöyle bir tüyo vereyim. Crocs terliklerde roomy fit, relaxed fit ve standart fit seçenekleri bulunmaktadır.

Roomy fit m4 w6 nın geniş kalıbıdır. Hem yanlardan hem de önden biraz pay bırakılmıştır. Yani eğer 37 giyiyorsanız Crocs terliğin m4 w6 sının roomy fit olanını tercih etmelisiniz.

Eğer 36 numara giyiyorsanız m4 w6 numara Crocs’un standart fit olanını tercih ediniz.

Relaxed fit modelinde ise yanlarda pay yok, parmaklara biraz ekstradan pay bırakılmıştır.Yani yaşınız genç ise orta yaş üzeri kişilere göre ayaklarınız daha ince uzun olmaktadır, relaxed fit gençlere göredir.

Ayaklarınız taraklı veya orta yaş üzeri iseniz roomy fit m4 w6 daha uygun olmaktadır.

Daha fazla bilgi için Crocs terlik hangi numara almalıyım yazısını okuyunuz. O yazıda Crocs numara tablosu yer almaktadır.

Eğer daha evvelden Crocs terlik satın almadıysanız ,kullanmadıysanız bilmeniz gereken bazı şeyler bulunmaktadır.

Mesela Crocs terliklerde küçülme sorunu olmaktadır.

İlgili yazı: Crocs terlik neden küçülür ?

Diğer bir sorun ise normal terliklerden farklı bir malzemeden yapılmış olan Crocs terliklerin bandı kopunca kullanıcıların ne yapacağını bilememesidir.

İlgili yazı: Crocs terlik bandı koptu nasıl tamir edilir ?

Klasik terliklerde yaşamadığınız sorunları Crocs terliklerde yaşayabilirsiniz. Peki o zaman Crocs terlikler neden pahalı ?

İlgili yazı: Crocs terlik neden pahalı ?

Tüm bu soruların cevabını sitemizde bulabilirsiniz ama ilk önce gerçeği diye sahte Crocs satın almamaya bakınız.

İlgili yazı: Crocs terlik orjinali nasıl anlaşılır ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here