Crocs m5 w7 kaç numara ?

Crocs terliklerin, ayakkabıların numarası bizim alıştığımız numaralardan farklı olarak ABD öcülerine göre olabilmektedir. Mağazadan alışverişte ürünü deneyip ayağınıza göre olursa satın alma imkanınız var iken maalesef e-ticaret sitelerinden alışveriş yaparken ayakkabı-terlik numarası tercihi yaparak ürünü denemeden satın almak zorundasınız.

Crocs m5 w7 kaç numara ?

Crocs Amerikan firması ve dünya çapında satış yapmaktadır. Bazı ülkelerde fiyatı pahalı olmakla birlikte kendine göre bir müşteri profili olduğundan satışlarını sorunsuz bir şekilde sürdürmektedir.

Crocs firmasının ülkemizde yaygın bir mağaza ağı bulunmamakta, satışlarını genelde internet üzerinden yamaktadır.

Bu nedenle bir çok müşteri amazon.com dan veya ülkemizdeki bazı e-ticaret sitelerinden Crocs siparişi vermektedir. Ülkemiz e-ticaret sitelerinde genellikle m5 w7 numarasının karşılığı da yer aldığından bu konuda sorun yaşanmamaktadır.

Fakat amazon.com gibi yabancı internet sitelerinden Crocs almaya çalışırken sadece m5 w7 yazmakta ve bu yüzden müşteriler bunun kaç numaraya tekabül ettiğini bilememektedirler.

Crocs m5 w7 numarası 37-38 numaralara karşılık gelmektedir. Bizim ölçümüzde 37 ve 38 numaralarının ayrı olması ayakkabı veya terliğin ayağa göre satın alınmasını kolaylaştırmaktadır.

M5 W7 hem 37 numarasına hem de 38 numarasına karşılık geldiği için bu terlikler 37 giyen için bol, 38 giyen için ise dar gelebilmektedir.

Crocs firması bu tür sorunların önüne geçmek için bol kalıp (roomy fit), dar kalıp (standart fit) ve uzun kalıp (relaxed fit) seçenekleri sunmuştur.

Ayakkabıda çok fark etse de terlikte 37 ve 38 numaranın aynı terlikte olması fazla bir sorun olmamaktadır.

Ayrıca Crocs terliklerin özel bir malzemesi olduğundan giydiğiniz zaman ayağınıza göre şekil almaktadır. Giydiğiniz terliğin ayağınıza göre şekil alabiliyor olması hafif dar olması veya hafif bol olması gibi sorunları tolere etmesidir.

Zaten   Crocs terliklerin pahalı olmasına rağmen fazla rağbet görmesinin sebeplerinden birisi terliğin ayağa vurma riskinin çok düşük olması, aynı bir çorap gibi ayağa göre şekil alıp giyerken sanki ayağınızda hiç terlik yokmuş gibi olmasıdır.

Öte yandan nasıl kullanacağınızı bilmezseniz yüksek paralara satın aldığınız Crocs terlikleri bir haftada kullanışsız bir hale getirebilirsiniz.

Crocs terlik satın alırken bir ölçü karmaşası yaşamanız doğaldır. Çünkü firma hanımların narin ayakların için ayrı, çocukların minik ayakkabıları için ayrı, beylerin dev ayaklarına ayrı numaralandırma tablolarına sahiptir. Bkz. Crocs terlik hangi numara almalıyım ?

Eğer daha evvelden Crocs terlik satın almadıysanız ,kullanmadıysanız bilmeniz gereken bazı şeyler bulunmaktadır.

Mesela Crocs terliklerde küçülme sorunu olmaktadır.

İlgili yazı: Crocs terlik neden küçülür ?

Diğer bir sorun ise normal terliklerden farklı bir malzemeden yapılmış olan Crocs terliklerin bandı kopunca kullanıcıların ne yapacağını bilememesidir.

İlgili yazı: Crocs terlik bandı koptu nasıl tamir edilir ?

Klasik terliklerde yaşamadığınız sorunları Crocs terliklerde yaşayabilirsiniz. Peki o zaman Crocs terlikler neden pahalı ?

İlgili yazı: Crocs terlik neden pahalı ?

Tüm bu soruların cevabını sitemizde bulabilirsiniz ama ilk önce gerçeği diye sahte Crocs satın almamaya bakınız.

İlgili yazı: Crocs terlik orjinali nasıl anlaşılır ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here