Crocs terlik bandı koptu nasıl tamir edilir ?

İnsanın içi elvermiyor  onca para ödedikten sonra sırf bandı koptu diye terliği atmaya. Az para değil, Crocs terliklere spor ayakkabı parası ödüyoruz ama bu narin varlıklar ufak bir kullanıcı hatasından hemencecik deforme oluyorlar veya bir yerleri kopuveriyor.

Crocs terlik bandının kopması bir çok kullanıcının başına gelmiştir ve bazı kullanıcılar bu durumda “acaba aldığım ürün sahte mi ?” diye merak etmektedirler.

İlgili yazı: Crocs orjinali nasıl anlaşılır ?

Sahte de olsa gerçek de olsa Crocs ürünleri pahalı olsalar da kolay deforme olabilen, yırtılabilen, parçası kopabilen ürünlerdir.

İlgili yazı: Crocs terlik neden pahalı ?

Crocs terliklerinin geliştirilme amacının yat sahiplerinin yatlarında kaymayan ve hafif bir terlik istemesi olduğunu biliyor musunuz ? Crocs terlikleri başlangıçta yat sahipleri için yani “zengin tayfa” için üretilmeye başlanmıştır.

Bu nedenle konforlu ama pahalı ürünlerdir. Ama ayanı zamanda verdiğiniz paraya göre dayanıklılığı düşük kalan ürünlerdir. Hangi yat sahibi terliğini tamir ettirir ki ? Bandı kopunca gider yenisini alır.

Başlangıçta yat sahipleri için üretilen Crocs terlikleri sonradan orta sınıfın ve uzun süre ayakta kalmak zorunda kalan emektarların (özellikle de sağlık personelinin) gözdesi olmuş ve firma hedef kitlesini kaymak tabakadan orta sınıfa kaydırmıştır.

Ancak yine de Crocs terliklerinin çok dayanıklı olduğu söylenemez. Narin bir terliktir. Hor kullanımda yırtılır veya direk bandı kopar. Neyse ki bunun çözümü var.

Crocs terlik bandı koptu nasıl tamir edilir ?

Crocs terlik terlikler iki parçadır. Terlik kısmı ve terlik kısmının üzerinde ayağın üzerinden geçirilen bant. Genelde yaygın olarak sorun yaşanan kısım, bandın bağlantı noktalarından kopmasıdır.

Bandı terliğe bağlayan plastik perçinlerin olduğu kısımdan yırtılma veya kopma yaşanmaktadır.

Böyle bir durumda ürünü Crocs firmasına gönderdiğiniz zaman garanti süresi dolmasa bile bu tür durumu kullanıcı hatası diyerek garanti kapsamına sokmama ihtimalleri bulunmaktadır.

Eğer bandın kendisi koparsa bunu özür olarak kabul edip size tamir veya değişim seçeneği sunabilmektedirler. Fakat bandın ortadan kopması nadir görülen bir durumdur. Genelde perçinlerden kopma-yırtılma olmaktadır.

Bantı terliğe bağlayan perçin kısımlarında yırtılma, gevşeme, çıkma gibi durumlarda bunun bir hatalı kullanım sonucu düşünülmekte ve yaygın yaşanan bu sorun nedeniyle Crocs terliği tamire/değişime gönderdiğiniz zaman RET cevabı alabilmektesiniz. Yani bandın perçin kısımlarından kopması veya perçinlerin çıkması gibi durumlarda ne tamir etmekteler, ne de değişim veya iade kabul etmektedirler. Bu durumda iki seçeneğini vardır:

Birincisi, firmaya ücretli tamir talebinde bulunabilirsiniz. Bunu kabul ederler veya etmezler, hasara göre değişir. Bazen bandın bağlantı noktalarından kopması tamir edilememektedir. Bazen de tamir edilebilmektedir.

İkinci olarak da kendiniz tamir etmeyi deneyebilirsiniz.

Eğer perçin kırıldı ise yeni bir perçin takmak zorundasınız. Crocs terlik yedek parçalarını ülkemizde bulmak kolay değil. Belki Aliekspress gibi yerlerden getirtebilirsiniz veya uyuyorsa Akınalbella gibi Crocs terliklerinin benzerlerini yapan firmaların yedek parçalarını kullanabilirsiniz.

Eğer bağlantı noktasındaki delik yırtıldıysa yapıştırma ile işiniz hallolmayacaktır. Yeni bir delik açmanız lazım. Bu durumda da sonuç tam istediğiniz gibi olmayabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here