Dideral kilo aldırdı

Dideral kilo aldırdı şeklinde ilaç hakkında yorum yapanlar mevcut. Normalde bu ilacın kilo aldırıcı bir etkisi yok ama ilacı kullananlardan bazıları “Dideral kilo aldırdı” diye yorum yapıyorlar.

Alınan kiloların sebebi Dideral mi, yoksa başka mı diye merak edenler için bu makaleyi hazırladım.

Dideral kortizon içerir mi?

Birçok kişimin bildiği üzere kortizon içerikli ilaçlar uzun süre kullanıldığı zaman kilo yaparlar. Hasta ne kadar iradeli olursa olsun, kortizonun etkisi ile zamanla kilo almaya başlar.

Üstelik kortizonlu ilacın yaptığı kiloyu daha sonra vermek zordur.

Dideral stres hormonlarını baskılayarak kalbin çalışmasını yavaşlatan, böylelikle vücudu sakinleştiren, tansiyonu düşüren bir ilaçtır. Ayrıca heyecan, gerginlik, stres semptomlarını da gizlemekte, tepki süresini yavaşlatmaktadır.

Bazı özellikleri itibariyle kortizonlu ilaçlara benzese de Dideral kortizonlu değildir. Yani bu ilacı içince kortizonlu ilaç kilosu problemi yaşamayacaksınız.

Dideral metabolizmayı yavaşlatır mı ?

Dideral metabolizbayı biraz yavaşlatabilmektedir. Çünkü kalbin çalışmasını yavaşlatmaktadır. Kalbi bir motor gibi düşünürsek dokulara giden kanın akış periyodu yavaşladığında metabolizma da yavaşlayabilmektedir.

Metabolizmanın yavaşlaması bazı hastalarda kilo sebebi olabilmektedir. Normalde hasta bunun farkına varıp yeme içmesini harcadığı kalorilere göre ayarlasa Dideral kilo yapmayacaktır.

Öte yandan Dideral kalbi yavaşlattığı için hasta için ağır egzersizler, koşular sıkıntılı olacaktır. Dideral’e başladıktan sonra hastanın fiziksel olarak kendini zorlamaması gerekmektedir. Zaten vücut zorlanma olarak belirti verecektir.

Eğer hastada Dideral kullandıktan sonra hareket azalması olursa, fakat yeme içme düzeni eskisi gibi olursa kalori alma verme dengesi değişeceğinden kilo alımı olabilmektedir. Normalde fiziksel hareket azalırsa, iştah da azalır ve durum dengelenir ama herkeste bu şekilde olmamaktadır.

Dideral 40 Mg kilo aldırır mı ?

Aslında ilacın içeriğinde kilo aldırıcı bir madde yok. İlacın yan etkilerinde de “kilo alımı” diye bir husus belirtilmemiş. Fakat yukarıda sayılan sebeplerle “Dideral kilo aldırdı” diye yorumlar yapanlar var. Bu arkadaşlar biraz bilinçli olurlarsa Dideral kullanırken kilo almamayı başarabilirler.

Dideral uyku yapar mı ?

Dideral uyku düzenini etkileyebilmektedir. Bazı hastalar gün içinde sakinlik, uyuşukluk veya uykulu olma hali gibi durumlar yaşayabilmekte, bazıları gece uykularının düştüğünden bahsetmektedir.

Kişinin uyku sağlığı kilosunu etkileyebilen bir durumdur. Gün içinde şekerleme yapması, fiziksel hareketin azalması, gece uykularının bölünmesi gibi şeyler dolaylı olarak kilo alımını etkileyebilmektedir.

Bu yazıyı da okuyunuz: Dideral kullananların yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here