Mide bulantısına iyi gelen bitki çayları

Mide bulantınızı geçirmek için bitki çaylarından faydalanabilirsiniz. İşte size 11 adet mide bulantısını geçiren bitki çayı tarifi..

Mide bulantısına iyi gelen bitki çayları: öneri 1
Bir çay bardağı suyu kaynatarak için bir çay kaşığı ölçüsünde nane ve küçükte bir parça limon ekleyip elde ettiğimiz karışımı demledikten sonra içilecek duruma getiriyoruz. İçilecek duruma getirdiğimiz karışımı günde 3 öğün tüketerek mide bulantısından kurtuluyoruz.

Mide bulantısına iyi gelen bitki çayları: öneri 2
Bir çay bardağı soğuk suya ince ince doğranmış bir çay kaşığı ölçüsünde ebegümeci katıyoruz ve 12 saat boyunca demlenmesini bekliyoruz. Demlediğimiz karışımı  süzdükten sonra süzdüğümüz kısmı kaynar suya atıyoruz ve yeni karışımın ılımasını bekliyoruz. Bu ılıma işlemi gerçekleştikten sonra sabah ve akşam üzerleri olmak üzere elde ettiğimiz karışımı günde 2 kez tüketiyoruz.

Mide bulantısına iyi gelen bitki çayları: öneri 3
Bir çay bardağı kaynamış suya bir çay kaşığı kadar adaçayı katıyoruz ve ardından demlenmesini bekliyoruz. Demlenen ada çayını günde 3 öğün olmak üzere sıcak olarak tüketiyoruz. Bu yöntem genellikle tavsiye edilen mide bulantısına çözümler arasında yerini almıştır.

Mide bulantısına iyi gelen bitki çayları: öneri 4
Bir önceki önerimizde bulunan adaçayı yerine aynı ölçülerde ıhlamur çayı katıyoruz ve karışımı aynı şekilde hazırladıktan sonra günde 3 kere 1 çay bardağı tüketiyoruz.

Mide bulantısına iyi gelen bitki çayları: öneri 5
Bir kahve fincanı ölçeğinde limon suyunu yarım tatlı kaşığı Türk kahvesi ile karıştırıyoruz. Bu karışımı tükettikten sonra üzerine biraz ılık su içiyoruz ki mide bulantısına çözüm ararken kabızlık gibi rahatsızlıklarla karşılaşmayalım.

Mide bulantısına iyi gelen bitki çayları: öneri 6
Bir çay bardağı kaynar suya ince ince kesilmiş mercanköşkünden 1 çay kaşığı ölçeğinde katıp demlenmesini bekliyoruz. Daha sonra elde ettiğimiz karışımı süzerek günde 3 öğün  1′er bardak tüketiyoruz.

Mide bulantısına iyi gelen bitki çayları: öneri 7
Mide bulantısına en iyi gelen çözüm önerilerinden bir tanesi de kızartıldıktan sonra sirkeye batırılmış ekmektir. Bu ekmeğin üzerine biraz nane eklerseniz midenizin bulantısını hemen geçirecektir.

Mide bulantısına iyi gelen bitki çayları: öneri 8
1 çay bardağı kaynamış suya 1 çay kaşığı kadar kekik katıyoruz ve demlenmesi için biraz bekliyoruz. Karışımın demlendiğini gördüğümüzde süzüp elde ettiğimiz kekik çayını günde 3 öğün 1′er bardak tüketiyoruz.

Mide bulantısına iyi gelen bitki çayları: öneri 9
1 çay bardağı kaynatılmış suya ince ince doğranmış 1 çay kaşığı ölçüsünde kılıç otu katıp elde ettiğimiz karışımın demlenmesini bekliyoruz. Karışım demlendiğinde süzerek günde 3 defa sabah, öğlen ve akşam (aç veya tok karna fark etmez) tüketiyoruz.

Mide bulantısına iyi gelen bitki çayları: öneri 10
1 çay bardağı ölçeği kaynar suya ince ince kesilmiş 1 çay kaşığı kadar civanperçemi ilave ediyoruz ve demlenmesini bekliyoruz. Demlendikten sonra sabah, öğlen ve akşam olmak üzere 3 öğün 1′er bardak tüketiyoruz.

Diğer çözüm önerilerimizde yukarıdakilere benzerlik gösterdiği için son önerimizde sadece kaynamış suyun içine atılan bitkileri belirtiyoruz.

Mide bulantısına iyi gelen bitki çayları: öneri 11
1 çay bardağı kaynamış su için 1 çay kaşığı kadar katırkuyruğu veya kimyon ve sumak veya ıhlamur veya nane, anason ve raziyane 3′lüsünü katarak demlenmelerini bekliyoruz. Demlendikten sonra da günde 3 sefer (sabah, öğlen ve akşam) 1′er çay bardağı tüketiyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here