Telegram’da engellenen kişinin mesajlarını görme

Telegram’da bir kişiyi engellediğiniz zaman o kişi size mesaj attığı zaman size ulaşmayacağı için görme durumunuz olmayacaktır. Fakat eski sohbetlerdeki mesajları görme şansınız eğer silmediyseniz vardır.

İnsanlar Telegram’da birini engelledikten sonra “acaba bana ne mesaj attı?” diye merak edebiliyorlar. Engelleme işlemi bazen çok fazla üzerinde durulmadan, düşünülmeden yapılıyor ve engellenen kişi engellendiğinden habersiz olarak size yazmaya devam edebiliyor.

Telegram’da engellenen kişinin mesajlarını görme konusunda sizlere yardımcı olmayı vaat eden programlara şüphe ile bakmanız gerekir. Çünkü Telegram gizliliği ön planda tutan bir uygulama olup iki kişi arasındaki mesajların 3. Parti yazılımlarca elde edilmesi pek mümkün görünmemektedir.

Telegram’da engellenen kişinin mesajlarını görme

Diyelim ki bir kişiyi 24 saat boyunca Telegram’da engellediniz. 24 saat sonra da engeli kaldırdınız. Eğer bu 24 saat içinde size mesaj yazmış ise engelini kaldırdıktan sonra bu mesajlar size gelmez.

Peki acaba onu engellediğiniz zaman size ne yazmış bunu nasıl öğrenebilirsiniz ?

Bu konuda yaygın olarak uygulanan yöntem engellenen kişiden SS istemektir. Hangi gerekçe ile SS isteyeceğiniz size kalmış.

Bana gönderdiğin mesajlar kaybolmuş, ne göndermiştin, SS atar mısın falan diyerekten attığı mesajları ondan isteyebilirsiniz. Başka türlü engellenen kişinin size attığı mesajları görmeniz mümkün değildir.

Telegram’da engellenen kişinin mesajlarını görme talebiniz, size attığı mesajlar değil de genel olarak attığı mesajları görmek ise casus yazılım kullanmadan bunu yapmanız mümkün değildir.

Casus yazılımlar bir telefondaki verilerin başka bir cihaz tarafından görülmesine imkan sağlar. Fakat bir cihaza cihaz sahibi izin vermedikçe uzaktan uzağa yazılım yüklenmesi ancak illegal yolla olur.

Eğer engellediğiniz kişinin cihazına kısa süreli de olsa erişim kurabilirseniz casus yazılım yüklemek suretiyle onun Telegram mesajlarını okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here