İnstagram Çevrimiçi Son Görülme Kapatma

İnstagram son görülme özelliği nasıl kapatılır? Çevrimiçi görülme özelliği devre dışı bırakma ayarları.

İnstagram son görülme özelliği hakkında bilginiz var mı? Bilmeyenler için instagram son görülme özelliği; Takipçileriniz sizin; en son ne zaman instagrama girdiğinizi ve çevrimiçi olduğunuzu görebilmesi özelliğidir. İnstagram’da buna hareketler durumu deniliyor. Bu durum bazılarımızın canını sıkabiliyor ama merak etmeyin instagram son görülme kapatma işlemi ile bu durumdan kurtulabiliyoruz. Bu işlem sonrası artık çevrimiçi görünmüyoruz.

Son görülme kapatma konu başlıkları

İnstagram Çevrimiçi Son Görülme Nasıl Kapatılır?

İnstagram son görülme yani çevrimiçi görülme özelliğini devreden çıkarmak için; Öncelikle instagram uygulamasında ayarlar bölümüne girelim.

İnstagram son görülme, çevrimiçi kapatma işlemi nasıl yapılır?
İnstagram son görülme kapatma işlemi

Gizlilik ve güvenlik ayarlarının bulunduğu alana gelelim ve hareket durumu sekmesini açalım.

İnstagram hareket durumu butonu açık
İnstagram hareket durumu butonu açık

Bu alanda eğer hareket durumu göster butonu yukarıdaki resimde olduğu gibi açık ise; takipçilerimiz bizim, en son ne zaman instagrama girdiğimizi ve çevrimiçi olduğumuzu görebilirler.

İnstagram son görülme kapatma butonu
İnstagram son görülme kapatma butonu

Bu butonu yukarıdaki resimde görüldüğü gibi, deaktif (pasif) ederek (üzerine dokunun) instagram son görülme özelliğini kapatabiliriz.

İnstagram çevrimiçi kapatma işlemi sonrasında takipçilerimiz bizim instagram’da son görüldüğümüz zamanı göremezler. Aynı şekilde son görülme özelliği kapatma işlemi sonrası, biz de takipçilerimizin en son çevrimiçi olduğu zamanı göremiyoruz. Bir nevi kısasa kısas uygulamış instagram burada.

İnstagram son görülme nasıl bakılır?

İnstagram’da son görülmeye bakabilmek için; bir hikaye paylaşıp hikayeyi görenlerin son çevrimiçi oldukları zamanı görebilirsiniz. Ayrıca bir kullanıcının instagram’da en son ne zaman çevrimiçi olduğunu; daha önce o kullanıcı ile mesajlaşmışsanız, bu mesajlardan görebilirsiniz. Bunun dışında son görülme instagram uygulamasında görünmüyor arkadaşlar.

İnstagram son görülme gözükmüyor, neden?

İnstagram son görülme özelliği gözükmüyorsa, bunun iki nedeni olabilir. Bunlar;

  1. Eğer son görülme özelliğinizi kapttıysanız, sizde başkalarının son görülmesini göremezsiniz.
  2. Görmek istediğiniz profil, son görülme özelliğini kapatmış olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here