İnstagram Kullanıcı Adı Nasıl Olmalı?

İnstagram günümüzün en popüler sosyal medya aracı olarak kullanılmakta. İnsanlar artık yeni doğan bebekleri için bile, hemen bir instagram hesabı açıyor. Her geçen gün instagram’ın kullanıcı sayısı artıyor. Hal böyle olunca da instagram’da kullanıcı adı bulmamız biraz daha zorlaşıyor. Bugün sizlere instagram kullanıcı adı seçiminizde yardımcı olabilmek adına; instagram kullanıcı adı nasıl olmalı? instagram kullanıcı adının hesabımız için önemi nedir? ve buna benzer soruların cevaplarını veriyorum.

İnstagram kullanıcı adı nasıl seçilmeli? Kullanıcı adı seçiminde dikkat etmemiz gereken noktalar neler?

İnstagram kullanıcı adının önemi var mı?

Hemen cevap verelim; instagram kullanıcı adı seçiminiz ne kadar yanlış olursa hesabınızın popülerleşmesi de o kadar zor oluyor. Hemen bu konuyu biraz açalım.

İnstagram kullanıcı adı akılda kalıcı kelimelerden oluşmalı

İnstagram kullanıcı adı nasıl olmalı? sorusuna vereceğim ilk cevap akılda kalıcı kelimelden oluşan bir kullanıcı adı olması gerektiğidir. Biliyorum instagram’da kimsenin almadığı bir kullanıcı adı bulmak gerçekten çok zor ama hala kimsenin almadığı kullanıcı adları da mevcut. Biraz araştırma yapmalısınız. Kullanıcı adınız akılda kalıcı olabilmesi için çok uzun olmamalı, çok fazla noktalama işareti ve rakam içermemelidir.

İnsanların sizi başkalarına tavsiye edebilmeleri için kullanıcı adınızı hatırlamaları gerektiğini unutmayın. Kullanıcı adınızı olabildiğince sade tutmaya çalışın.

İnstagram kullanıcı adınız sayfanızın konusuyla alakalı olmalı

İnstagram’da bir kullanıcı sizin ilk önce kullanıcı adınızı görmektedir. Kullanıcı adınızın sayfa konunuzla alakalı olmaması durumunda ise kullanıcı sayfanızı anında terk etmektedir. Nasıl mı? Hemen bir örnek verelim. Ben dekorasyonla ilgileniyorum ve dekorasyon fotoğraflarını seviyorum. İnstagram arama kısmına dekorasyon, dekor tarzında bir arama arama yapıyorum ve sizin kullanıcı adınızda bu kelimeler geçtiği için sayfanıza giriyorum. Sayfanızın ise dekorasyonla alakası yok. Ne yapıyorum hemen geri çıkıyorum. Aynı şeyi birde şöyle düşünün kullanıcı adı @djmurat ama paylaşılan fotoğraflar dekorasyonla ilgili. Burada da hesabın dekorasyonla ilgili olduğu kullanıcının isminden anlaşılmadığı için bu hesap gözümden kaçıyor. Yani instagram kullanıcı adı nasıl olmalı? Kullanıcı adının mutlaka sayfanızın konusuyla, paylaştığınız fotoğraflarla alakalı olması gerekmektedir.

İçeriğinizin diline göre instagram kullanıcı adı seçmelisiniz

İnstagram sayfanız eğer Türkçe olacaksa, kullanıcı adınızı seçerken türkçe bir isim bulmalısınız. Eğer ben Dünya’ya açılacağım o yüzden ingilizce içerikler olan fotoğraflar paylaşırım diyorsanız ingilizce kelimelerden oluşan bir kullanıcı adı seçimi sizin için daha yararlı olacaktır.

Kullanıcı adınız merak uyandırmalı

İnsanların hesabınıza çekmenin bir başka yolu da merak uyandıran bir kullanıcı adınızın olmasıdır. Bir instagram kullanıcı adı görürsünüz ve gerçekten bu sizde merak uyandırırsa o hesabı ziyaret edersiniz. Size tavsiyem; @kereminannesi, @cenkinannesi, @ayseninevi, @fatmaninyuvasi gibi isimleri alarak boşuna popülerleşmeyi beklemeyin. Kullanıcı adı seçiminde biraz yaratıcı olun. (İsimler sadece örnek için kullanılmıştır)

Keyword kelimeler içeren kullanıcı adları seçin

Bu konu en çok instagram üzerinden satış yapmaya çalışan firma hesapları için önemlidir. Eğer küçük bir firmaysanız sakın firma isminizle satış yapmayı, popülerleşmeyi beklemeyin. İnsanların sizi bulabilmesi için keyword kelimeler içeren kullanıcı adları seçmelisiniz.

Nedir bu keyword? Arkadaşlar keyword anahtar kelime demektir. İşinizle alakalı anahtar kelimeler seçerek daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Örneğin; iç giyimle ilgili bir firmaya sahipsiniz ve instagram üzerinden bu ürünleri satmak istiyorsunuz. Kullanıcıların en çok aradığı terimleri bulmanız gerekiyor. Bunun için Google keyword tools kullanabilirsiniz. İç giyimle alakalı hangi kelime aylık ne kadar aranıyor bunu görebilirsiniz. Elbette bu aramalar Google aramalarının sonuçları olacak ama Google’da çok aratılan kelimeler instagram’da da çok aratılıyordur buna emin olun.

Tavsiye Yazı: İnstagram Kullanıcı Adları

İnstagram kullanıcı adı nasıl olmalı? sorusunun cevaplarını verdim. Umarım işinize yaramıştır. Sosyal medya ile ilgili yazılarımın devamı gelecek, takipte kalın. Şimdilik hoşçakalın.

4 YORUMLAR

    • Merhaba istagram sayfamda dizi replikleri ve bazen mizah paylaşıyorum ama geneli dizi replikler sayfamın adı @videohep sizcede uyumlu kısa ve öz bi kullanıcı adı cevabınız benim için önemli teşekkürler Mail

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here