Whatsapp’ta engelleyen kişinin hakkında kısmı görünür mü ?

Whatsapp’ta birini engellemek veya engelini kaldırmak birkaç saniye sürmektedir. Birini engellediğiniz zaman o kişiye buna dair bildirim gitmemesi işin güzel yanıdır. Böylece zaman zaman sırf bir süreliğine birilerini engelleyip daha sonra engelini kaldırıyorsunuz ve engellediğiniz kişilerin bundan haberi olmuyor.

Ancak bunun diğer tarafı da var. Engellenen kişi siz de olabilirsiniz. Alınganlık yapmaya gerek yok, en yakınınızdaki kişiler bile bazen sizi Whatsapp’ta engelleme ihtiyacı duyabilirler.

Bazen Whatsapp’ta mesajlaşmaya alıştığımız kişilerden bir süre mesaj gelmeyince attığımız mesajlar tek tikte kalınca “acaba ?” diyoruz. Acaba bu kişi bizi engelledi mi ?

Birini engellemek öyle sinsi bir şey ki, birini engelledikten sonra birkaç saatte bir engelini kaldırıyor ve çok geçmeden yine engelliyorsunuz. Bu sayede tek tik mesajlar çift tiklenmiş oluyor, engellediğiniz kişi durumu çakmıyor.

Bazen engellenen kişi biz oluyoruz ve acaba engellendik mi diye şüphe duyuyoruz. Whatsapp’ta engellendiğini anlamanın başlıca yolu mesajların tek tikte kalmasıdır ama engellediğini gizli tutmak isteyen kişi zaman zaman engel kaldırmak suretiyle bizi yanıltabiliyor.

Son görülmenin olmaması da bir kriter değil çünkü o gizlenebiliyor, birinin son görülmesini göremiyorsan engellendiğin manası çıkmıyor.

Geriye kalan az sayıda seçenek arasında hakkında kısmının görünüp görünmeyeceği yer almaktadır.

Whatsapp’ta engelleyen kişinin hakkında kısmı görünür mü ?

Whatsapp’ta engelleyen kişinin son görülmesini ve profil fotoğrafını göremezsiniz. Ama bunları göremediğiniz zaman engellendiğiniz kesinlik kazanmıyor, o kişi son görülmesini gizlemiş ve profil fotoğrafını kaldırmışsa da bunları göremezsiniz.

Whatsapp’ta engelleyen kişinin hakkında kısmı görünmez. Eğer bir kişinin hakkında kısmındaki bilgilerini göremiyorsanız sizi engellemiş veya hakkında kısmını silmiş demektir.

Eğer Whatsapp’ta birinin sizi engelleyip engellemediğini anlamanın daha kolay ve kesin bir yolu onu Whatsapp üzerinden aramaktır. Arama başarısız olduysa ya sizi engellemiştir, ya da interneti kapalıdır.

İlgili yazı: Whatsapp ta engellediğim kişinin son görülmesini nasıl görebilirim ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here