Xiaomi Pocophone F1 ekran değişimi fiyatı

Xiaomi Pocophone f1 dokunmatik sorunu çözümü genellikle ekranın değişimiyle olmaktadır. Bunun da fiyatı 300 TL civarındadır. Ancak yine de doğrudan ekranı değiştirmeye kalkmak yerine ekrandaki sorunun yazılımsal olabileceği veya sadece ön camın çatlamış olabileceği yada ekran ayarları ila alakalı bir sorun olabileceği  göz ardı edilmemelidir.

Xiaomi telefonlarda ekran değişimi genellikle garanti kapsamı bırakılsa da Xiaomi Pocophone F1 gibi ekran konusunda sorun çıkarabilen modellerde eğer cihazda düşmeye bağlı bir belirti yok ise yetkili servisten garanti kapsamında tamir edilmesini isteyebilirsiniz. Düşük ihtimal de olsa ekranı veya cihazı ücretsiz olarak değiştirme şansınız bulunmaktadır.

Xiaomi Pocophone F1 ekran değişimi fiyatı

Xiaomi yeni bir telefon çıkardı ve bu telefon büyük bir merakla beklendi. Pocophone F1 olarak adlandırılan telefonun ilk dikkat çeken özelliklerinden birisi 6.18 büyüklüğündeki ekranı oldu. Ekran ölçüleri; 18:7:9 olarak göz dolduruyor diyebiliriz. Ekran çözünürlüğünün de son derece etkili olduğunu gördüğümüz Full HD telefonun çözünürlüğü 2246×1080 yani birçok orta segment telefondan çok daha iyi bir özelliğe sahip. Yazılım olarak gizlenebilen bir çentik yapısı yapmışlar. Çentik içerisinde; kızılötesi bir lens var ve aynı zamanda yüz tanıma gibi imkanlar da sunuyor. Bu sensörler birçok telefon için oldukça değerli özellikler anlamını taşıyor. Telefonun en dikkat çeken özelliklerinden birisi; 0.4 saniye içinde yüzünüzü algılaması yani telefona bir bakış atmanız telefonun anında açılması anlamına geliyor. Xiaomi Pocophone F1 ekran değişimi yaparken bu özelliklerin korunması gereken bir telefon.

Xiaomi Pocophone F1 ekran değişimi yapan firmalar ve fiyatları

Firma Adı Ücreti
Acil Cep Tamiri 289 TL
GSM İletişim 300 TL

 

Xiaomi Pocophone F1 özellikleri

 • Telefona verilen isim hız ustası hatta Master of Speed olarak birçok yerde tanıtımı yapıldı,
 • Snapdragon 845 işlemcisi var ve bu özelliği taşıyan en uygun fiyatlı telefon,
 • Depolama kapasitesi 64 GB, 128 GB ve aynı zamanda 256 GB olarak değişim gösteriyor,
 • Depolama alanına göre telefon 6 GB ile 8 GB arasında değişen bir RAM imkanı sunuyor,
 • Telefonun hafızasının yanı sıra MSD kart ile hafızasının arttırılması mümkün,
 • 4000 mAh değerinde bir bataryası var,
 • Telefon 8 saat kesintisiz oyun imkanı sağlıyor,
 • 6 saat boyunca video izleme imkanı sunuy9or,
 • 31 saat sesli görüşme yapılmasını mümkün kılıyor,
 • Telefon açık halde 15 gün boyunca çalışabiliyor.

Xiaomi mühendislerinin özenle ürettiği telefon; Xiaomi Pocophone F1 ekran değişimi söz konusu olduğunda bütün bu özelliklere dikkat edilmesini gerektiriyor. Xiaomi Pocofone f1 ekran değişimi yapacak kişinin telefonun bütün çentik özelliklerine de hakim olması ve bunlara zarar vermemesi son derece önemli.

Xiaomi Pocofone F1 ekran değişimi için dikkat edilmesi gereken hususlar

 • Büyük ekranlı bir telefon olduğu için ekranın kırılması halinde ana kartın da zarar görme ihtimali olduğu her zaman hesap edilmelidir.
 • Ekran kırıldığı anda kesinlikle nemli ortamda kalmamalı, şarj cihazından çekilmeli ve aynı zamanda ekranın üstünde baskı olmamalı, ekran parçaları ile oynanamamalıdır.
 • Ekran servise geldiğinde öncelikle sorun net bir şekilde tahlil edilmelidir. Ekran kırılmasının oluşturduğu farklı hasarlar var mı yoksa tek sorun ekranın kırılması mı araştırılmalıdır.
 • Yapılan incelemelerden sonra telefon açılır ve içerisinde ekrandan kalan parçalar, farklı herhangi bir şey varsa temizlenir.
 • Temizleme işleminden sonra gerekli müdahaleler yapılır ve telefon kapatılır.
 • Telefon kapatıldıktan sonra her şey olması gerektiği gibi çalışıyor mu kontrol edilmelidir.

Kontrol işlemi yapılan cihazlar müşteriye teslim edilir.

Bazı durumlarda kişiler telefonun ekranı ne durumda anlamak ve şarj sesi alarak hala çalışır durumda olup olmadığını kontrol etmek isterler. Bu durum telefonun devrelerinin yanmasına ve ekran kırıklığından büyük bir sorun yaşanmasına neden olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here