Az yakan 7 kişilik araç tavsiyeleri

Genellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği 7 kişilik araçlar, uzun yolda konfor sağlarken yakıt tüketimi klasik araçlara göre bir miktar fazla olması nedeniyle aile bütçesine ekstra yük getiren otomobillerdir. Bu nedenle 7 kişilik  araç alırken mümkün olduğu kadar yakıtı tasarruflu kullanan otomobillere yönelmek gerekmektedir.

Son yıllarda üretilen 7 kişilik araçlar klasik Amerikan filmlerde görmeye alıştığımız klasik kalabalık aile arabalarından farklı olarak “çok amaçlı araç” şeklinde üretilmektedir. Yani kalabalık aileleri pikniğe götürmek için uygundur, arazi için uygundur, ticari kullanım veya sadece şehir içi kullanım için de uygundur.

7 kişilik araçlar MPV yani “Multi Purpose Vehicles” araçlar olarak da bilinmektedir. Bu araçların tipik özellikleri kabinin geniş olmasının yanında koltuklarının ve tavanının yüksek, pencerelerinin geniş olmasıdır.

Haliyle bu tür bir araç kaçınılmaz olarak bildiğimiz klasik otomobillere nazaran çok yakar. Bununla birlikte muadillerine göre nispeten daha az yakanları vardır.

7 kişilik MPV tavsiye

Eğer siz de bu sıralar yakıt harcaması düşük ve kullanışlı bir 7 kişilik araç (MPV) satın almayı düşünüyorsanız aşağıdaki modellerden birini düşünebilirsiniz. Bu modeller çok satan MPV araçlar arasından derlenmiştir.

  • Hyundai Santa Fe
  • Toyota Verso
  • Opel Zafira
  • Peugeot 5008

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here