Instagram Dondurma – Geçici Hesap Kapatma ve Silme [Kolay Yöntem]

Bu yazımda sizlere; Instagram dondurma işlemini ve instagram hesap kapatma, yani hesap silme işlemlerini en kolay yoldan nasıl yapacağınızı gösteriyorum.

Instagram dondurma işlemi ile instagram hesabınızı geçici olarak kapatabilir ve böylece geçici bir süre görünmez olabilirsiniz. Instagram hesap dondurma özelliği ile dondurulan hesaplarda bulunan paylaşımlar silinmez. Siz tekrar Instagram’a döndüğünüzde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

İçerik:

Bu yazımda sizlere instagram hesabınızı en kolay yoldan nasıl donduracağınızı anlatıyorum. Eğer ben instagram hesabımı silmek istiyorum diyorsanız; sizin içinde yazının devamında instagram hesap kapatma işlemini anlattım.

Gelin şimdi hep beraber, Instagram hesap silme ve Instagram hesap dondurma işlemleri nasıl yapılıyor? öğrenelim.

Instagram Hesap Dondurma

Instagram Hesap Dondurma nasıl yapılır
Instagram Hesap Dondurma
  1. Instagram hesabınızı dondurmak için öncelikle, instagram hesap dondurma linkini tıklayalım. https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/
  2. Instagram dondurma sayfasında, neden hesabımızı dondurmak istediğinizi seçin ve instagram şifrenizi girin.
  3. Hesabı geçici olarak kapat butonunu tıklayın.

Hepsi bu kadar, Instagram hesabınız donduruldu. Hesap dondurma işlemini cep telefonundan, mobil tarayıcınız ile de yapabilirsiniz.

Geçici olarak kapattığınız yani dondurulan instagram hesabını tekrar açmak için; kullanıcı adınız ve şifrenizle instagram hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir.

Instagram Hesap Silme

Instagram Hesap Silme nasıl yapılır
Instagram Hesap Silme

Instagram hesap silme linki uygulama içinde bulunmuyor. Bu sebeple instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için tarayıcı kullanmamız gerekiyor.

  1. Instagram hesabınızı kalıcı olarak kapatmak için; bilgisayardan veya mobil tarayıcınız ile https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ linkine giriş yapın.
  2. Hesabınızı neden silmek istediğinizi seçin ve instagram şifrenizi yazın.
  3. Hesabımı kalıcı olarak sil butonunu tıklayın.

Bu işlem sonrası instagram hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Kalıcı olarak silinen instagram hesapları tekrar açılmazlar. Eğer hesabınızı daha sonra tekrar kullanmak istiyorsanız; instagram hesap silme yerine instagram hesap dondurma işlemini yapmalısınız.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here