İnstagram’da Takipçi Gizlemek Mümkün mü?

İnstagram'da takipçi gizlemek mümkün mü? İnstagramda kişi listenizi gizlemenin bir yolu var mı? İnstagramın en can alıcı gizlilik sorunlarından biri olan takipçi gizleme ile ilgili size söyleyeceklerim var.

Sizinde bildiğiniz gibi instagram kategorisinde yazılar yazarak bilgilerimi siz değerli okurlarıma aktarmaya çalışıyorum. Bu kategori altında sizden gelen sorulara da cevap olması açısından yazılar yazıyorum. Bugün; bir çok takipçim tarafından bana gelen instagram takipçi gizleme mümkün müdür? sorusunun cevaplarını sizlere vermeye çalışacağım.

İnstagram kullananların en büyük sorunlarından biri gizlilik konusu oluyor. Takip ettikleriniz, takipçileriniz, yorumlarınız, beğenileriniz, v.b neredeyse her şey başkaları tarafından görülebiliyor. Peki bunlara engel olabilir miyiz? Başkalarının görmesini istemediğimiz şeyleri, onlardan gizleme seçeneğimiz var mı?

Öncelikle instagram’da takip ettiğimiz hesapları ve takipçilerimizi kimler görebilir? Bu soruyu cevaplayalım.

  • Gizli bir hesabınız varsa takip ettiğiniz kişileri ve takipçilerinizi sadece takipçileriniz görebilir.
  • Açık yani gizli profil değilseniz; profilinize giren herkes sizin fotoğraflarınızı, beğenilerinizi, takipçilerinizi, takip ettiğiniz kişileri, v.b görebilir.

İnstagram’da istemediğiniz kişilerin sizin takipçi listenizi görmelerini engelleyebilirsiniz.

İnstagramda takipçi nasıl gizlenir?

İnstagramda takip ettiklerimi kimse görmesin yada takipçilerim gizli kalsın istiyorsanız bunu yapmanın tek yolu, profilinizi gizlemek. İnstagram hesap gizliliği seçeneğini aktif ederek; takip ettiklerinizi, takipçilerinizi, beğenilerinizi, yorumlarınızı ve bunlara benzer şeyleri, sizi takip etmeyen kişilerden gizleyebilirsiniz.

Tavsiye Yazı: İnstagram yorum, bio kopyalama

Nasıl Yaparım?

İnstagram’da takipçi gizlemek istiyorsanız, takipçilerinizi görmesini istemediğiniz hesapları arkadaşlıktan çıkarmanız ve hesabınızı gizlemeniz gerekiyor. Eğer hesabınızı gizlemek istemiyorsanız, takipçi gizlemek için o kişileri listenizde engelleyebilirsiniz. Ancak bu durumda takipçilerinizi görmesini istemediğiniz kişiler, sahte yada başka hesaplardan yine takipçilerinizi görebilirler.

İnstagramdaki takipçilerinizi ve takip ettiğiniz kişileri gizlemenin bundan başka bir yolu şu an için bulunmamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here