İnstagram’da Yorum, Bio, Link, Repost Yazı Kopyalama

Bugün instagram'da gönderi yazısı, yorum, bio (biyografi) kopyalama işlemini nasıl yapacağınızı gösteriyorum. Yazıyı okuduğunuzda instagram'da istediğiniz her alanda kopyalama yapabileceksiniz.

İnstagram; sevdiklerimizin neler yaptığını yakından takip ettiğimiz ve sanırım en çok kullandığımız sosyal medya araçlarından biri oldu. Eminim sizde instagram’ı sıkça kullanıyorsunuz. Peki, İnstagram’da bazen bir gönderideki; yazı, yorum, link yada bir instagram bio‘sunu çok beğendiğiniz ve bunu kopyalayarak paylaşmak istediğiniz oldumu hiç? Benim oldu. İnstagram uygulaması üzerinden bunu yapmaya çalıştım ancak uygulama buna, sizin de bildiğiniz gibi izin vermiyor. Bende; instagram’da yorum, bio, link, repost yazı kopyalama işleminin nasıl yapılacağını araştırdım ve buldum. Bu yazımda da; instagram’da kopyalama nasıl yapılır? sizlere anlatmak istedim. Hadi hemen başlayalım.

İnstagram’da Yorum, Bio, Link, Repost Yazı Kopyalama işlemi yani kısaca instagram’da aklınıza gelen herşeyi kopyalama yapabilmenin 2 yolu var. Bu yöntemlerden istediğinizi kullanabilirsiniz. İlk yöntemle başlayalım.

Web tarayıcısı kullanarak Instagram’da kopyalama yapmak

İnstagram’da herhangi bir yorumu, profil biosunu (biyografi), gönderi yazısını kopyalamak için; instagram’a uygulama üzerinden değil de web tarayıcısı kullanarak giriş yapmamız gerekiyor. Bir web tarayıcısında gönderiyi açmanız için; gönderi üzerinde bulunan üç nokta simgesine basın ve bağlantıyı kopyala seçeneğine dokunun. Bu şekilde gönderi linkini kopyalamış oluyoruz. Bu linki web tarayıcıya yapıştırarak açabiliriz ve her zaman web de kopyalama yaptığımız gibi instagram gönderisinde bulunan yazı, yorum gibi şeyleri kopyalayabiliriz. Profil biyografisi kopyalamak istiyorsak; profile giderek yine bio kopyalama işlemini yapabiliriz.

Uygulama kullanarak instagram’da yazı, yorum, bio kopyalama

İnstagram’da yazı kopyalamak için kullanabileceğimiz ikinci yöntem ise; bu iş için yapılmış bir uygulama kullanmaktır. Naıl yapılacağını da hemen anlatayım.

1Öncelikle Universal Copy Android uygulamasını indirip telefonumuza kuruyoruz. Uygulamayı hemen aşağıya eklediğim butonu kullanarak uygulamayı indirebilirsiniz.

Universal Copy

2Uygulamanın instagram’da kopyalama yapabilmesi için gereken izinleri ayarlıyoruz. Bunun nasıl yapılacağını aşağıya resimli olarak ekliyorum. Resimleri tıklayarak net bir şekilde görebilirsiniz.

3İnstagram kopyalama uygulamamızın ayarlarını yaptığımıza göre şimdi instagram’da yazı, yorum, bio gibi alanları kopyalamaya hazırız. Bunu nasıl yapacağımızı yine resimli olarak anlatıyorum.

Universal copy uygulaması açık
Universal copy uygulaması açık

4Bildirim çubuğuna baktığımızda Universal Copy uygulamasının aktif olduğunu görüyoruz. Öncelikle instagram uygulamamızı açıyoruz. Kopyalamak istediğimiz; yorum, bio, yazı her neyse o ekrana geliyoruz. Sonrasında bildirim çubuğunu aşağı çekip Universal copy modunu etkinleştir diyoruz.

İnstagram bio (biyografi) kopyalama

İnstagram bio (biyografi) kopyalama işlemi için; bio yazısını kopyalayacağınız instagram sayfasına gelin ve telefonunuzun bildirim ekranını aşağı çekip Universal copy uygulamasını etkinleştirin. Bio üzerine basılı tutun. Bio yazısı ekranınızın alt kısmında belirecek. Artık kopyalama simgesine basarak bio yazısını kopyalayabilirsiniz.

İnstagram gönderi yazısı kopyalama

İnstagram gönderi yazısı kopyalama işlemi yine yukarıda anlattığım şekilde işlemekte. Kopyalamak istediğiniz yazının üzerine basın ve sonrasında kopyala butonuna basın. İsterseniz bu instagram’da kopyaladığınız bu yazıyı paylaş butonunu kullanarak hemen paylaşabilirsiniz.

İnstagram yorum kopyalama

İnstagram yorum kopyalama işlemi için; kopyalamak istediğiniz instagram yorumunu bulun ve ardından universal copy uygulamasını çalıştırın. Yorumun üzerine basın ve yorumu kopyalayın.

İnstagram repost yazısı kopyalama

İnstagram repost yazısı kopyalama işlemini yapamıyorsanız; kullanmış olduğunuz repost uygulamasında bir problem olabilir. İnstagram’da repost nasıl yapılır? adlı yazımda anlattığım uygulama ile hem repost yapabilir hem de repost yazısı kopyalama işlemini sorunsuz bir şekilde halledebilirsiniz.

Umarım instagram’da kopyalama yapamıyorum sorununuza çare olabilmişimdir. Artık instagram’da yorum, yazı, bio gibi alanları kolayca kopyalayabilirsiniz.

5 YORUMLAR

  1. Sonunda buldum. İnstagramda profil kopyalama işlemi anlattığınız programla harika şekilde yapılabiliyor. Ayrıca yorumları da kopyalayabiliyorum.

  2. İnstagramda biografi kopyalamak gerçekten bu programla çok basitmiş, artık biolarda gördüğüm şekilli yazıları kopyalayabiliyorum…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here