Instagramdan telefonuma onay kodu gelmiyor sorunu çözümü

Her zamankinden farklı bir cihaz ile İnstagram’a girmek istediğinizde veya hesabınızda olağan dışı bir hareketlilik olduğunda hesap güvenliğini sağlamak için doğrulama sürecine girersiniz. Önce “İnstagram hesabında bazı sıradışı hareketler fark ettik” mesajı gelir, daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir mesaj gelir.

Instagramdan telefonuma onay kodu gelmiyor
Mesajda “Telefon numaranı gir. Bunun sen olduğundan emin olmak için sana kısa mesajla bir güvenlik kodu göndereceğiz” yazar.

Telefonunuzu yazarsınız ama beklediğiniz o doğrulama mesajı gelmez. Bunun çözümüne geçmeden önce iki basit ama yaygın ihtimali ortaya koymakta yarar vardır:

Birincisi telefonunuzun mesaj hafızası dolmuş olabilir, temizleyince sorun çözülebilir.

İkincisi ise sorun İnstagram’dan kaynaklanabilir. Bazı zamanlarda İnstagram’ın hizmet verdiği sunucular doğrulama taleplerini yoğunluk nedeniyle karşılayamıyorlar. Bu durumda doğrulama kodu gelmiyor “sorry something went wrong” şeklinde bir hata mesajı alıyorsunuz. Bunun çözümü sadece beklemek..

Bekleme süresi bir saat de olabilir, bir gün de olabilir.

Bu ihtimallere ilave olarak sizin hakikaten de son zamanlarda sıra dışı hareketlere teşebbüs etme ihtimalinizi de değerlendirmek gerekir.

Sıradan bir İnstagram kullanıcısının gerek şifre yenileme, gerek paylaşım yapma gerek hesaba girip çıkma istatistikleri ile İnstagram’ı daha farklı amaçlarla kullanmaya çalışanların istatistikleri farklıdır. Eğer sizin durumunuz bu ihtimal dahilinde ise doğrulama işlemlerinde sorun yaşamamak için bir sms onay sitesinden yararlanmalısınız.

İnstagramdan telefonuma onay kodu gelmiyor sorunu çözümü

Eğer yukarıdaki ihtimalleri elediyseniz onay kodu gelmeme sorununu çözmek için İnstagram’dan çıkış yaptıktan sonra telefonunuzun uygulama çerezlerini temizlemeniz gerekir.

Ön bellek ve çerez temizliği sadece bu sorun için değil sebebini anlayamadığınız çoğu internet hatasını gidermede kullanılan bir yöntemdir.

Bu yöntem şe yaramadıysa bir de mobil onay sitesi Onaay.com aracılığıyla deneyiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here