İnstagramda bana soru sor nasıl cevap verilir ?

İnstagram’a bana soru sor özelliği eklenmesi insanlar arasındaki etkileşimi artırdı. Ancak çoğu kişi bu özelliği nasıl aktif edeceğini, nasıl kullanacağını özellikle de canlı yayın yaparken nasıl soru cevap yapılacağını bilmemektedir.

Bana soru sor özelliği nasıl kullanılır ?

İnstagram hikaye (story) paylaştıktan sonra üst kısımda çıkartmaların olduğu simgeye dokununuz. Karşınıza birkaç tane çıkartma gelecektir. Bunlar arasından “sorular” yazana dokununuz.

Bir kutucuk açılacaktır burada Bana soru sor şeklinde bir bölüm göreceksiniz. Oraya size ne tür şeyler sorulmasını istiyorsanız yazınız veya en azından paylaşım hakkında insanların size soru sorabileceğini belirtiniz.

Böylece hikayenizi gören kişiler soruyla alakalı mesajınızı görecekler ve bazıları size soru soracaklardır.

Soru kutucuğunu hikayenizde paylaştıktan sonra hikayenizi görüntüleyenleri görmek için yaptığınız gibi yukarı sürükleyerek soru soranları görebilirsiniz. Sorulardan birini seçip üzerine tıkladıktan sonra çıkan seçeneklerden “Yanıtı Paylaş” ı seçerek soruya cevap verip hikayenizde paylaşabilirsiniz.

Bana soru sor a nasıl cevap verilir ?

Hikayenizle alakalı gelen soruları görmek için hikayenizi görüntüleyenleri görmek için yaptığınız gibi yukarı sürükleyiniz. Hangi soruyu cevaplayacaksanız onun üzerine gelip dokununuz.

Birkaç tane seçenek çıkacaktır. “Yanıtı paylaş” ı seçtikten sonra cevabınızı yazını ve paylaşınız. Sadece bu kadar.

Soru soranın kişi ismi gözüküyor mu ?

bana soru sor özelliğini kullanırken soru soranın kullanıcı ismi hikaye sahibi tarafından görülebilmekte ama hikaye sahibinin diğer takipçileri soru soranın kim olduğunu öğrenememektedir.

İnstagramda bana soru sor nasıl cevap verilir

Yukarıdaki paylaşımda birisi Enis Arıkan’a hiç mi derdin sıkıntın yok be diye sormuş. Soranın kullanıcı ismi diğerlerine gizli ama Enis Arıkan bu kişinin kullanıcı ismini görebiliyor.

İnstagram canlı yayın soru cevap nasıl yapılır ?

Paylaşımınıza soru sorma etiketi koyup paylaşıyorsunuz. Size soru soruldukça sorular birikecektir. Bu soruları canlı yayına yansıtırsanız diğerleri de bu soruları görebilecektir. Peki size gelen soruları nasıl göreceksiniz ?

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi canlı yayının altında çeşitli seçenekler belirecektir. Soru işareti sembolüne dokunarak size gelen soruları görebilir ve cevaplandırabilirsiniz. Canlı yayında cevaplandırdığınız soru ve verdiğiniz cevap gözükecektir.

İnstagramda bana soru sor nasıl cevap verilir

Konuyla alakalı daha fazla şey merak ediyorsanız sormaktan çekinmeyiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here