Türk bayrağı ölçüleri ve fiyatları

Türk bayrağı ve flama, fors, flandra gibi özel bayrakların belli bir ölçüsü bulunmaktadır.Türk bayrağı ölçüleri kanunla belirlenmiş olup aşağıdaki resimde yer almaktadır.

Türk bayrağı ölçüleri ve fiyatları

Makam bayrağı fiyatları

Kamu ve özel sektördeki üst düzey yöneticilerin makamlarında bayrak bulunması gerekir.  Komuda sadece vali, kaymakam, belediye başkanı gibi üst düzey yöneticiler değil aşağıda sayılan makamların da odalarında makam bayrağı bulunması gerekir.

Başhekim

Bakan,

Askerlik Şubesi

Harp okulu amirleri

Savcı

Hakim

Masanın yan kısmındaki makam bayrakları 30 cm’liktir ve ve bir tepsiye yerleştirilmiştir. Bu bayraklar genellikle polyester saten malzemeden yapılır.

Makamlarda bir de büyük makam bayrakları olur. Makam masasının arka tarafında 2 adet 245 cm yüksekliğinde altın rengi ve gümüş simli, PVC asetatlı ve telalı makam bayrağı bulunur.

Makam bayrağı fiyatları bayrağın ölçüsüne, malzemenin çeşidine, bronz, krom gibi metallerin kullanmasına göre fiyatlar değişmektedir.

Gönder bayrağı fiyatları

Okullarda, kamu kurumlarında ve kurumsal şirketlerde dış mekanlarda gönder bayrakları kullanılır. Bu bayrakların her türlü hava koşuluna dayanacak şekilde sağlam üretilmesi gerekir. Bayrağın kenarları çift dikiş, solmaz kumaştan yapılmalıdır.

Kumaş seçimi olarak parlak raşel kumaş, alpaka kumaş ve kristal saten kumaş tercih edilebilir.

Gönder bayrağı için 100 x 150 cm bir gönder ve 6 metre direk idealdir.

Yelken bayrak fiyatları

Özel kurumlar ayrıca yelken tipi bayraklara da ihtiyaç duymaktadır. Yelken bayrakların ideal ölçüsü 75 X 300 dür. Yelken bayraklar dış mekan reklamları, özellikle plajlar için uygundur.

Genellikle ekonomik ürünlerdir. Bayrağın yüksek renk doygunluğuna sahip olması gerekir. Firmalar ürünlerini demonte olarak teslim etmektedir, kullanıcı yelken bayrakları kolayca monte edebilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here