İnstagram Arama Geçmişi Silme (En Kolay Yol)

İnstagram‘da yapmış olduğunuz tüm aramalar siz silene kadar uygulama üzerinde kaydediliyor. Fakat merak etmeyin; instagram arama geçmişini temizleyerek, kaydedilen arama geçmişinden kurtulmanız mümkün.

İnstagram’da daha önce yapmış olduğunuz aramalar “Yakınlardakiler” başlığı altında gösteriliyor. Bu alanda, daha önce yapmış olduğunuz kişi aramaları, etiket aramaları ve konum aramaları bulunuyor. Bunları görmek için arama alanına dokunmanız yeterli. Kısacası, instagram‘da aradığınız her şey görüntüleniyor. Bu aramalar bazen canınızı sıkıyor olabilir. Bu sebeple instagram arama geçmişi silme nasıl yapılır? en kolay yoldan sizlere göstermek istedim. Hadi başlayalım.

İnstagram arama geçmişi temizleme nasıl yapılır?

İnstagram arama geçmişini temizlemek, ios ve android uygulamalarında gerçekten çok kolay. Her iki platformda da arama geçmişini silmek için;

  1. Ayarlar alanına girelim, Arama geçmişi alanına dokunalım ve açılan ekranda arama geçmişini sil yazısını tıklayalım.
  2. Ardından, emin misin? sorusuna evet, eminim diye cevap verelim.

İnstagram arama geçmişi silme işlemi bu kadar. Az önce instagram arama geçmişinizi temizlediniz. Bundan sonraki yapacağınız aramalardan sonra bu işlemi tekrarlayarak, instagram arama geçmişinizi tamamen silebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here