İnstagramda Etiketleme Nasıl Yapılır?

İnstagram'da beğendiğiniz bir fotoğraf yada yorumu, görmesini istediğiniz kişileri etiketleyerek onlara bildirim gitmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yapmak için; İnstagramda kişi etiketleme nasıl yapılır? bu yazıda sizlere anlattım.

Bugün instagramda kişi etiketleme hakkında konuşacağız. İnstagram’da etiketleme nasıl yapılır?, İnstagram’da hangi bölümlere kişi etiketleme yapabiliriz? sorularının cevaplarını yazımda bulabilirsiniz.

İnstagram’da yapılan etiketleme ile etiketlediğiniz kişilerin bir yorumdan veya bir fotoğraftan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Etiketleme yapıldığında; etikete yazdığınız kullanıcıya bildirim gitmektedir.

İnstagramda kişi etiketleme 2 alana yapılmaktadır. Bunlar; instagram yorumlarında birisinden bahsetmek için, yoruma kişi etiketlemek ve instagramda fotoğrafa kişi etiketlemek. Şimdi, instagramda yorumlara ve fotoğraflara kişi etiketleme nasıl yapılır? adım adım öğrenelim.

Tavsiye Yazı: İnstagram Bio Kopyalama

İnstagram’da fotoğrafa kişi etiketleme nasıl yapılır?

İnstagramda fotoğrafa kişi etiketlemek için paylaşacağınız fotoğrafı seçin ve normal şekilde paylaşma işlemine başlayın.

İnstagram fotoğrafa kişi etiketleme nasıl yapılır?
İnstagram fotoğrafa kişi etiketleme nasıl yapılır?

Yukarıda gördüğünüz ekrana geldiğinizde “Kişileri Etiketle” alanına dokunun.

instagram fotografa kisi etiketleme nasil yapilir

Açılan ekranda paylaşacağınız fotoğrafın herhangi bir noktasına dokunun ve etiketleyeceğiniz kişinin kullanıcı adını yazın.

instagram fotoğrafa etiket nasıl yapılır

Kullanıcı adı fotoğrafınızın üzerinde belirecektir. Fotoğrafa kişi etiketleme işleminiz tamamlandı, şimdi sağ üstte bulunan onay işaretini tıklayarak gönderinizi paylaşabilirsiniz.

İnstagram yorumlarına kişi etiketleme nasıl yapılır?

İnstagram’da bir fotoğrafın yorum alanına kişi etiketlemesi yapmak için; etiketlemek istediğiniz kullanıcı adını @kullanıcıadı şeklinde yorum alanına yazmanız gerekmektedir. Bu şekilde kullanıcı adını yoruma etiketlediğinizde, etiketlenen kişiye bildirim gitmektedir.

Tavsiye Yazı: İnstagramda repost nasıl yapılır?

İnstagramda kişi etiketleme ile ilgili söyleyeceklerim bu kadar. Kafanıza takılan soruları yorum alanını kullanarak sorabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here