İnstagram Şifre Değiştirme (Bilgisayardan ve Uygulamadan)

Bugün instagram güvenliğinin en temel unsuru olan instagram şifresi ile ilgili konuşacağız. Bugün sizlere bu konu dahilinde; instagram şifremizi uygulama üzerinden ve bilgisayar üzerinden nasıl değiştireceğimizi anlatıyorum. Hadi hemen başlayalım.

İnstagram şifre değiştirme (Bilgisayardan şifre değişimi nasıl yapılır?)

İnstagram şifremizi pc’den yani bilgisayar kullanarak değiştirmek istiyorsak; öncelikle instagram.com internet sitesi üzerinden hesabımıza giriş yapalım.

Bilgisayardan instagram şifresini değiştirmek.
Bilgisayardan instagram şifresini değiştirmek.

İnstagram şifre değiştirmek için, yukarıda resimde kırmızı ile işaretlediğim Profili Düzenle sekmesini tıklayalım. Burayı tıkladığımızda alt resimdeki ekran karşımıza çıkacak.

Bilgisayardan instagram şifresi nasıl değiştirilir?

Açılan ekranda “Şifreyi Değiştir” sekmesine geçelim. Bu alana geçtiğimizde bizden eski şifremizi ve kullanmak istediğimiz yeni şifreyi isteyecek. 1 numara ile gösterdiğim alana eski şifrenizi girin. 2 ve 3 numara ile gösterdiğim alanlara da yeni şifrenizi girin ve “Şifreyi Değiştir” butonunu tıklayın.

Hepsi bu kadar bilgisayara kullanarak instagram şifrenizi az önce değiştirdiniz, tebrikler. Şimdi uygulama üzerinden şifremizi nasıl değiştirebileceğimizi öğrenelim.

Not: Eğer instagram web sitesine giriş yaptıysanız; https://www.instagram.com/accounts/password/change/ adresini tıklayarak da, instagram şifre değiştirme ekranına gelebilirsiniz.

İnstagram şifre değiştirme (Uygulama kullanarak instagram şifresi nasıl değiştirilir?)

Uygulama kullanarak instagram şifresi değiştirmek için; öncelikle uygulamayı açalım.

İnstagram şifre değiştirmek (Uygulama üzerinden)
İnstagram şifre değiştirmek (Uygulama üzerinden)

Ayarlar ekranına geçelim ve bu alanda hesap altında bulunan “Şifre” sekmesini tıklayalım. Karşımıza alttaki resimde gördüğünüz ekran çıkacak.

Tavsiye Yazı: İnstagram Kullanıcı Adları

İnstagram yeni şifre belirlemek ve şifre değiştirmek

Bu alana değiştirmek istediğiniz eski şifrenizi (mevcut şifre) ve yeni şifrenizi girelim. Sonrasında sağ üstte bulunan onay işaretini tıklayarak instagram şifre değiştirme işlemini tamamlayalım.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here